VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN AANDEELHOUDERS Wij hebben de eer U hierbij het jaarverslag van het concern met bijbehorende jaar stukken over het boekjaar 1964/1965 aan te bieden. De raad van bestuur sluit zich geheel aan bij de woorden van deelneming met betrek king tot het overlijden van de heren Mr H. Albarda en N. Eyken Sluyters, zoals door commissarissen weergegeven in hun prae-advies bij dit verslag. Wij hebben steeds in zeer goede verstandhouding met beide commissarissen mogen samenwerken. Hun adviezen werden door ons hogelijk gewaardeerd. Wij betreuren hun heengaan ten zeerste. Wegens het bereiken van de statutair voorgeschreven leeftijdsgrens zal de heer J. M. Honig in de aanstaande algemene vergadering van aandeelhouders aftreden als lid en voorzitter van de raad van commissarissen. Van 1940 af heeft de heer Honig deelgenomen aan het bestuur van het concern. Zijn leiding en adviezen zijn steeds zeer op prijs gesteld. Namens de vennootschap willen wij hem hier gaarne danken voor hetgeen hij gedurende vele jaren voor de onderneming heeft verricht. Eveneens in de aanstaande algemene vergadering van aandeelhouders zal onze collega Jhr P. R. Feith, als gevolg van het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens, aftreden als lid van de raad van bestuur. In de 38 jaren, dat de heer Feith aan het Heineken- concern verbonden is geweest, heeft hij zich steeds volledig ingezet voor het be hartigen van de belangen van de maatschappij. Hij heeft zich binnen en buiten het bedrijf zeer vele vrienden verworven. Zijn aftreden zal op vele plaatsen een leemte geven, waarin niet gemakkelijk zal zijn te voorzien. Het verheugt de collega's van de heer Feith dat commissarissen, zoals zij mededelen in hun prae-advies, hem als eerste zullen plaatsen op een aan U voor te leggen bindende voordracht voor de benoeming van een commissaris. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V., gehouden op 22 januari 1965, werd de heer C.A. Klaasse benoemd tot commissaris der vennootschap. Zoals bekend hebben wij in december 1964 een bod op de bij derden uitstaande aandelen van N.V. 'Cobra' uitgebracht. De redenen, welke ons daartoe aanleiding hebben gegeven, werden uiteengezet in een desbetreffend gepubliceerd 'Bericht'. Reeds in de algemene vergadering van aandeelhouders van 22 januari 1965 konden wij mededelen, dat het overgrote deel van de aandeelhouders op dit bod was ingegaan. Sindsdien hebben nog verschillende aandeelhouders in de door ons verlengde termijn van aanbieding gebruik gemaakt van de gelegenheid hun stukken te verkopen. Thans is in ons bezit 99,7% van het aandelenkapitaal van N.V. 'Cobra'. De in het afgelopen boekjaar aangekochte aandelen N.V. 'Cobra' zijn opgenomen onder het hoofd 'Deelnemingen' in de geconsolideerde balans. Teneinde de integratie van deze vennootschap in het concern zo volledig mogelijk te doen plaatsvinden, is besloten de bedrijven van N.V. 'Cobra' en Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. in één vennootschap samen te voegen. In verband daarmede werd de naam van N.V. 'Cobra' gewijzigd in Heineken's Brouwerijen

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 15