in de Maleisische Federatie zich bevindt, is de gang van zaken bij de drie brouwerijen van Malayan Breweries Ltd (twee in Singapore en een in Kuala Lumpur) gedurende het laatste jaar goed geweest. De dochtermaatschappij van Malayan Breweries Ltd in Australisch Nieuw Guinea (Port Moresby) en de dochterbrouwerij, gevestigd in Nieuw Zeeland (Hastings) kunnen eveneens terugzien op een voorspoedig jaar. De capaciteit van deze twee brouwerijen zal worden opgevoerd. west Afrika De omzetten van de drie brouwerijen van Nigerian Breweries Ltd (Lagos, Aba en Kaduna) bewegen zich in stijgende lijn. In Nigeria zijn de laatste jaren enige met ons concurrerende brouwerijen opgericht. Na een moeilijke aanloopperiode krijgt de brouwerij in Sierra Leone (Freetown), die in december 1962 in productie werd gesteld, thans een vastere greep op de markt. De ontzet van de brouwerij in Ghana (Kumasi) is bevredigend. Er moet evenwel rekening mede worden gehouden dat door gebrek aan buitenlandse deviezen een tekort aan grondstoffen en flessen zou kunnen ontstaan. centraal Afrika De brouwerij in de Republiek Tchad (Moundou), welke onder leiding van Heineken Technisch Beheer N.V. werd gebouwd, is bij het ver schijnen van dit verslag voltooid. Evenals zulks het geval is met de brouwerijen in Nigeria, Sierra Leone en Ghana, wordt ook deze nieuwe brouwerij in samenwerking met United Africa Company Ltd geëxploiteerd. De omzetten van de acht brouwerijen, behorende tot de Bralima-groep (Boma, Brazzaville, Bujumbura, Bukavu, Gisenyi, Léopoldville, Luanda en Stanleyville), welke inmiddels haar naam heeft gewijzigd in Interbra S.A., handhaven zich op be vredigende wijze. De situatie in de Congo en de vooruitzichten dienaangaande vervullen ons met zorg. Wij hebben veel waardering voor de plichtsbetrachting van de uitgezonden Neder landse en Belgische employe's. zuid Afrika In samenwerking met Whitbread Co. Ltd en Rembrandt Tobacco Corporation (S.A.) Ltd wordt in Zuid Afrika (Johannesburg) een brouwerij gebouwd. CARAiBisCH gebied Het bestaande belang in de Brasserie Lorraine S.A. op Martinique (Fort de France) werd uitgebreid. De omzetten blijven zich gunstig ontwikkelen. Omtrent de resultaten van N.V. 'Cobra', waarvan de meerderheid der aandelen in 17

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 21