Niettegenstaande de toegenomen productie en verkoop is het personeelsbestand vrijwel constant gebleven. Het overleg met de ondernemingsraden werd voortgezet en verstevigd. Teneinde het inzicht van deze raden in de organisatiestructuur en in het functioneren van de onderneming te verdiepen werden voor hen cursussen georganiseerd, waarin een aantal onderwerpen te dezer zake uitvoerig werd besproken. De Stichting Heineken's Pensioenfonds, waarbij de pensioenrechten van onze werk nemers en gepensioneerden zijn ondergebracht, ontwikkelde zich conform de vast gestelde richtlijnen. Het vermogen, met inbegrip van het gedeelte dat is herverzekerd, bedraagt thans ongeveer 43.000.000. t belangen buitenland europa De Mouterij Albert in België(Wijnegem), in exploitatie in samenwerking met N.V. Bierbrouwerij 'De Drie Hoefijzers', heeft in het afgelopen boekjaar op volle capaciteit gewerkt en boekte goede resultaten zowel financieel als kwaliteit- technisch. De uitbreidingswerkzaamheden, vermeld in ons vorig jaarverslag, zijn nog in volle gang. Verwacht wordt dat in de loop van 1965 een belangrijk grotere capaciteit ter beschikking komt. Het gehele aandelenkapitaal in de Brasserie Léopold S.A. te Brussel hebben wij verkocht. De bedrijfsvoering van deze brouwerij is overgenomen door de S.A. Brasseries Artois te Leuven. Bij gebrek aan behoorlijke uitbreidingsmogelijkheden achtten wij de Léopold van niet voldoende omvang om in de concurrentieverhoudingen in de E.E.G. in het algemeen en op de Belgische markt in het bijzonder succesvol te worden geëxploi teerd. Wij spreken onze erkentelijkheid uit voor de goede samenwerking, welke wij sedert 1927 met onze medewerkers bij de Léopold hebben gehad. In het verslagjaar kwam de nieuwe brouwerij gereed, welke onder leiding van Heineken Technisch Beheer N.V. in Zuid Italië (Taranto) werd gebouwd voor rekening van onze Italiaanse partners, de brouwerijgroep Mobiliare Industriale Cisalpina S.p.A. Een uitgebreid programma van uitbreidings- en moderniseringswerkzaamheden bij de overige vijf brouwerijen van deze groep is in uitvoering. nabije oosten In de loop van het afgelopen boekjaar werd met de leiding van de overheidsinstelling, welke de genationaliseerde brouwerijen in Egypte (Cairo en Alexandrië) omvat, een overeenkomst gesloten over verdere technische bijstand van Heineken. Deze overeenkomst moet nog door de hogere autoriteiten in Egypte worden gesanctioneerd. Wat betreft de schadevergoeding voor de onteigende aan delen valt helaas nog steeds niets positiefs te melden. verre oosten Niettegenstaande de internationale politieke verwikkelingen waar- 16

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 20