zij het op voorwaarde dat terzake na verloop van tijd hernieuwd overleg zou plaats vinden, voldaan. Enige maanden later konden de brouwerijen de Minister overtuigen van de billijk heid van hun verlangens met het gevolg, dat de prijzen begin mei 1964 wederom werden gebracht op het niveau van 2 januari 1964. De resultaten, behaald in het afgelopen boekjaar, zijn gunstig. Ten aanzien van de omzetten in het binnenland handhaafde zich de opwaartse trend, welke zich ook reeds in de afgelopen jaren manifesteerde. De mooie zomer vormde ongetwijfeld een stimulerende factor voor de verkopen. Voorts speelt hierbij zeker een rol, dat de sterke stijging van het geboortecijfer, kort na de bevrijding, thans invloed begint uit te oefenen op de bierconsumptie. De verbetering van de resultaten is het gevolg van de gestegen verkopen, van een voortgaande verhoging van onze efficiency en van de prijscorrectie. Wij zijn in staat geweest een aantal kostenstijgingen op te vangen. Te bedenken is evenwel, dat het huidige winstniveau slechts kan worden gehandhaafd bij een blijvende toename van de omzet alsmede een voortgaande productiviteitsstijging in ons bedrijf. Wij veronderstellen dat de bierconsumptie in Nederland gedurende de komende jaren nog zal toenemen. Deze veronderstelling baseren wij op de te verwachten welvaartsstijging, voorts op de bevolkingstoename en niet in de laatste plaats op het feit, dat het bierverbruik per capita in ons land nog steeds belangrijk achterblijft bij dat van de meeste Europese landen. Een en ander brengt mede, dat wij wederom grote investeringen ter uitbreiding van onze productiecapaciteit zullen moeten verrichten, willen wij aan de vraag naar onze producten kunnen blijven voldoen. Deze investeringen zullen uiteraard een belang rijke aanspraak doen op onze liquide middelen. productie In het kader van het voorgaande melden wij, dat met ingang van het nieuwe boek jaar opnieuw grote uitbreidingsprojecten zullen worden ter hand genomen. Zo zullen de werkzaamheden aanvangen om de capaciteit van de brouwerijen te Amster dam en te 's-Hertogenbosch met ongeveer 50% (1.000.000 hl) te verhogen. Ten aanzien van de capaciteitsuitbreiding te Rotterdam wordt onderzocht op welke wijze een zo doelmatig mogelijke oplossing kan worden gevonden voor deze uiterst belangrijke schakel in ons productie-apparaat. Met betrekking tot de voorzieningen in onze technische outillage die in het afge lopen boekjaar plaats vonden, wijzen wij op het in gebruik nemen in de Amster damse brouwerij van een nieuw bottelarijgebouw met twee bottelcolonnes van grote capaciteit. Deze modernisering waarmede een investering is gemoeid van ongeveer 8 y2 millioen gulden, draagt in aanzienlijke mate bij tot de productiviteitsstijging in ons bedrijf in Amsterdam. Het is hierbij vermeldenswaard dat met de vervanging van het oude, uit het einde van de vorige eeuw daterende fabrieksgebouw, tevens is voldaan aan

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 17