VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN AANDEELHOUDERS Wij hebben de eer U hierbij het jaarverslag van het concern met bijbehorende jaar stukken over het boekjaar 1963/1964 aan te bieden. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V., gehouden op 23 januari 1964 is C. J. baron Collot d'Escury afgetreden als commissaris der vennootschap wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Dezelfde vergadering heeft de heer A. H. Heineken, die aftrad als gedelegeerd commissaris, benoemd tot lid van de raad van bestuur der vennootschap, zulks met ingang van de datum van de vergadering. Voor het overige kwam geen wijziging in de samenstelling van de besturen van de tot het concern behorende vennootschappen. In de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de vennootschap, gehouden op 3 april 1964 werd besloten over te gaan tot uitgifte van nieuwe aan delen ten bedrage van 10.500.000 nominaal door uitkering van de agioreserve, waardoor het geplaatste kapitaal werd gebracht op 52.500.000. Houders van vier aandelen Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. verkregen recht op één nieuw aandeel. De nieuwe aandelen delen ten volle in de winst van het boekjaar 1963/1964. In verband met het voorgaande werd door dezelfde vergadering een besluit tot wijziging van de statuten der vennootschap genomen, als gevolg waarvan artikel 4 lid 1 thans luidt: 1Het kapitaal der vennootschap bedraagt vijfenzeventig millioen gulden, verdeeld in zevenhonderd vijftig duizend aandelen van honderd gulden. Thans zijn geplaatst en volgestort vijfhonderd vijfentwintig duizend aandelen van honderd gulden.' In het verslagjaar vond de eerste uitreiking plaats van de Dr H. P. Heineken-prijs, beschikbaar gesteld door de Heineken Stichting welke, zoals wij in ons vorig jaar verslag vermeldden, werd opgericht ter bevordering van wetenschap en cultuur. De laureaat, aangewezen door een speciale commissie van de Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, was Professor Dr E. Chargaff van de Columbia University te New York. Professor Chargaff heeft fundamentele onderzoekingen verricht op het gebied van de biochemie. De plechtige uitreiking geschiedde in een bijzondere bijeenkomst van de Afdeling Natuurkunde in de zetel van de Akademie, het Trippenhuis te Am sterdam. Wij besloten uit de winst een bedrag van 200.000 ten behoeve van de Heineken Stichting te reserveren. Wij herdachten in het afgelopen boekjaar het feit, dat Gerard Adriaan Heineken 100 jaar geleden de grondslag legde voor de onderneming door het overnemen van de brouwerij 'De Hooiberg', welke was gevestigd op de plaats, waar zich heden ten 11

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 15