Deelnemingen europa buitenland De Brasserie Léopold S.A. te Brussel kon in het afgelopen boekjaar haar positie hand haven. Deze brouwerij is ingeschakeld in de concernexportactiviteiten. De Mouterij Albert in Wijnegem, in samenwerking met N.V. Bierbrouwerij 'De Drie Hoefijzers' geëxploiteerd, boekte goede resultaten. Een belangrijke capaciteitsvergro ting kwam in het afgelopen boekjaar tot stand, terwijl inmiddels een aanvang werd ge maakt met verdere uitbreidingen. Een deel der gevormde reserves werd gekapitaliseerd door middel van een bonusuitgifte. Over het aldus verdubbelde kapitaal werd een on veranderd dividend van 6% uitgekeerd. Voor de Italiaanse brouwerijgroep, waarin N.V. 'Cobra' participeert, wordt thans onder leiding van Heineken een nieuwe brouwerij gebouwd in Taranto. In de eerste helft van 1964 zal deze voltooid zijn. verre oosten Wederom kan de groep Malayan Breweries Ltd. op een gunstig boekjaar terugzien. Zowel de gezamenlijke omzetten van de drie bedrijven in Singapore en Malakka, als die van de dochterbrouwerijen in Australisch Nieuw-Guinea en Nieuw-Zeeland namen niet onbelangrijk toe. De brouwerij in Kuala Lumpur, die in november 1962 in bedrijf werd gesteld, werkt op volle capaciteit. nabije oosten In augustus 1963 werden de brouwerijen in Cairo en Alexandrië door de Egyptische overheid genationaliseerd. Zoals reeds in vorige jaarverslagen werd gemeld, stonden beide vennootschappen reeds vanaf medio 1961 onder sequestratie. Over hoogte en wijze van schadevergoeding bestaat nog geen enkel inzicht. De mogelijkheden tot voortzetting der technische diensten, verzocht door de Egyptische overheid, worden onderzocht. west afrika De derde brouwerij in Nigeria van Nigerian Breweries Ltd., die te Kaduna, kwam in juli 1963 in productie. De omzetten van deze brouwerijgroep, waarin wij sedert 1949 op vruchtbare wijze samenwerken met United Africa Company Ltd., bewegen zich in stijgende lijn. De resultaten van de in dezelfde samenwerking geëxploiteerde brouwerij in Kumasi, Ghana, zijn sterk verbeterd. De belemmeringen op de import van bier hadden tot ge volg dat de omzet van deze brouwerij is verdubbeld ten opzichte van het vorige jaar. De brouwerij in Freetown, Sierra Leone, die in december 1962 in bedrijf werd gesteld, heeft nog met afzetmoeilijkheden te kampen. centraal afrika Onder leiding van Heineken is een brouwerij in Moundou, République du Tchad, in aanbouw. Verwacht wordt dat de productie tegen het einde van 1964 een aanvang kan nemen. De omzetten van de zeven tot de groep van de Bralima (Brasseries, Limonaderies et Malteries Africaines S.A.) behorende brouwerijen handhaven zich op een hoog niveau. Die van de brouwerijen in Brazzaville en Luanda stegen zelfs in belangrijke mate. Het voortzetten van de productie op het huidige hoge peil zal voornamelijk afhangen van het beschikbaar stellen van deviezen voor de import van grondstoffen. O

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 15