Technisch Beheer N.V. en omvat de totaliteit van de technische 'know-how' van Heineken, met name op het gebied van het brouwen en verpakken van bier en het bou wen van brouwerijen. Daar waar voorheen Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. als technisch adviseur optrad bij technische contracten, geschiedt zulks thans door Heine ken Technisch Beheer N.V. De nieuwe vennootschap is haar werkzaamheden op x Oc tober 1963 begonnen. De hierboven weergegeven wijziging in de concernstructuur heeft direct en indirect een aantal mutaties in de besturende colleges van de tot het concern behorende vennoot schappen tot gevolg gehad. Zo zijn, met uitzondering van de Heer A. H. Heineken, die zijn plaats als gedelegeerd commissaris heeft behouden, de voorheen fungerende com missarissen van de dochtermaatschappijen als zodanig afgetreden. In hun plaats zijn tot commissaris benoemd de leden van de raad van bestuur van de moedermaatschappij. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. is afgetreden als directrice van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., Heineken Internationaal N.V. en Heineken's Exploitatie Maatschappij 'De Hooiberg' N.V. Voorts zijn benoemd tot directeur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Drs G. L. Rinkel en van Heineken Internationaal N.V. de Heer J. E. de Rijke. De directie van Heineken Technisch Beheer N.V. wordt gevormd door de Heer J. E. de Rijke, Drs J. Gombert en de Heer J. van der Werf. Tenslotte is de Heer J. E. de Rijke afgetreden als directeur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. en benoemd tot commissaris dezer vennootschap. De benoemingen samenhangend met deze mutaties zijn op 1 oktober 1963 in werking getreden. Het op bladzijde 29 in dit verslag opgenomen schema geeft aan hoe de organisatie van het concern thans is. Op 6 februari 1963 heeft Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. opgericht de Heineken Stichting, welke met een initieel stichtingskapitaal van 300.000 zich ten doel stelt het bevorderen van wetenschap en cultuur. In eerste aanleg zal de Stichting haar doel verwezenlijken door eenmaal per drie jaar een prijs van 35.000, de 'Dr H. P. Heineken-prijs', uit te keren voor een belangrijke prestatie op het gebied van de bio chemie en de bio-ph)rsica, met inbegrip van de micro-biologie en de kiemingsph}>'siolo- gie van zaden. Bij de instelling van deze prijs hebben wij overwogen dat wij daarmede niet slechts Dr H. P. Heineken eren voor zijn grote verdienste op velerlei gebied voor de onderneming, maar in het bijzonder ook de tak van wetenschap stimuleren, welke door de prijs wordt bestreken en die zeer verwant is aan het brouwproces. De Stichting waardeert het ten zeerste, dat de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, het hoogste wetenschappelijke en strikt neutrale college in Nederland, bereid is gevonden door haar Afdeling Natuurkunde elke drie jaar de Nederlandse of buitenlandse laureaat of laureaten te doen aanwijzen. Het bestuur van de Stichting bestaat uit Jhr P. R. Feith, lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., voorzitter, Prof. Dr O. Bottema, aan gewezen door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de Heer J. C. van Marken, firmant van de firma Pierson, Heldring Pierson, penningmeester en de Heer A. H. Heineken. Binnenland De verkopen op de Nederlandse markt hebben zich gunstig ontwikkeld. De omzet stijging bedroeg 14!2% van 1.072.000 hl. tot 1.228.000 hl. Het weer was in ons land over het algemeen ongunstig. Op een lange tijd van strenge vorst volgde een zomer die slechts twee goede perioden opleverde: omstreeks Pinksteren en in de belangrijke va kantieweken eind juli, begin augustus. Overigens hebben zon en warmte vele duizenden vacantiegangers in de steek gelaten. Het feit, dat niettemin de consumptie in Nederland wederom en in belangrijke mate is 10

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 12