HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR Aan Aandeelhouders Wij hebben de eer U hierbij het jaarverslag met bijbehorende jaarstukken van het concern over het boekjaar 1962/1963 aan te bieden. Het overlijden op 17 november 1963 van onze collega, de Heer J. H. Land, voelen wij als een zwaar verlies. Hoewel hij slechts vier jaren heeft kunnen deelnemen aan de leiding van het concern, heeft hij dank zij een grote bekwaamheid en een onvermoeide energie in deze betrekkelijk korte tijd veel voor de onderneming tot stand gebracht. Wij zullen zijn nagedachtenis steeds in ere houden. Gaarne sluiten wij ons aan bij de waarderende woorden van commissarissen aan het adres van hun aftredende collega, C. J. baron Collot d'Escury. Een lange reeks direc teuren van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. heeft het voorrecht gehad met de Heer d'Escurv samen te werken, vaak onder moeilijke omstandigheden. Nimmer werd vergeefs een beroep op hem gedaan; steeds waren zijn adviezen van bijzondere waarde. In vervolge op de aankondiging in ons vorig jaarverslag vermelden wij dat de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van I Ieineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., gehouden op 24 januari 1963, Dr j. P. Ton met ingang van x april 1963 tot lid van de raad van bestuur der vennootschap heeft benoemd. In het prae-advies deed de raad van commissarissen mededeling van de bindende voor dracht, welke aan U zal worden voorgelegd voor de benoeming van een lid van de raad van bestuur, waarop als eerste zal voorkomen de Heer A. H. Heineken. Het verheugt ons, dat de Lieer Heineken bereid is gevonden een benoeming tot lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. te aanvaarden en daarmede de traditie, gevestigd door zijn grootvader en vader voort te zetten. Het afgelopen jaar is een gunstig jaar geweest, enerzijds als gevolg van de gestegen om zet in Nederland, anderzijds door een verbetering van de efficiency. De omzet van onze brouwerijen in Nederland steeg met ffi 140.000 hl. tot 1.700.000 hl., d.w.z. circa 40% van de totale verkopen van de gezamenlijke Nederlandse brouwerijen. Het streven naar verhoging der productiviteit en doeltreffende bewaking van de kosten hebben dit jaar goede resultaten opgeleverd. Ongetwijfeld is deze gunstige gang van zaken bevorderd door het enige jaren geleden genomen besluit de vennootschap intern te reorganiseren. Hierdoor zijn de verschillende activiteiten van de onderneming op duidelijk afgebakende en derhalve op overzichtelijke wijze ondergebracht in aparte werkmaatschappijen. Het is verheugend te kunnen constateren, dat de directies van deze werkmaatschappijen met hare medewelkers in het kader van de nieuwe opzet uitstekend werk hebben verricht. Wij hebben in het afgelopen boekjaar de hergroepering van de belangen van het concern verder afgerond. (Dp 18 juli 1963 werd een nieuwe dochtervennootschap van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. opgericht. Deze vennootschap, waarvan de moeder maatschappij het gehele geplaatste kapitaal heeft verkregen, draagt de naam Heineken

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 11