HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. VERSLAG VAN DE DIRECTIE Aan Aandeelhouders Wij hebben de eer U hierbij ons jaarverslag over het boekjaar 1959/1960 met bijbehorende jaar stukken aan te bieden. De Heer J. M. Honig heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ontslag per 30 September i960 aangeboden als directeur onzer vennootschap, alsmede van de beide dochter vennootschappen Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. en Heineken Internationaal N.V. De buitengewone algemene vergaderingen van aandeelhouders der vennootschappen gehouden op 27 September i960 hebben dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend. Op 9 Mei 1940 werd de Heer Honig tot directeur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. benoemd; hij heeft derhalve ruim twintig jaar aan de leiding van het bedrijf deelgenomen. Wij stellen er prijs op uit naam van de vennootschap onze bijzondere waardering uit te spreken voor de door de Heer Honig bewezen diensten. Dat de Heer Honig in zijn nieuwe functie van president-commissaris zijn ervaring ten dienste van de vennootschap en haar beide dochtermaatschappijen zal blijven stellen, achten wij een voorrecht. De Heren J. E. de Rijke en W. Kloppenburg, beiden voordien algemeen procuratiehouder met de titel van onderdirecteur, zijn door een op 19 October i960 gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de dochtermaatschappij Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. benoemd tot directeur dier vennootschap, zulks met ingang van de datum der vergadering. De hergroepering onzer activa waarvan wij in ons vorig jaarverslag reeds melding maakten is per 1 September i960 geëffectueerd. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. heeft met ingang van die datum haar Nederlandse belangen ondergebracht in Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., die daarmede het bedrijf der moedermaatschappij, zowel wat de werkzaamheden in Nederland, als ook die in het buitenland betreft, heeft overgenomen. De deelnemingen in bedrijven gevestigd in het buitenland, evenals het belang in N.V. 'Cobra', zijn in Heineken Internationaal N.V. opgenomen. Voor de activa, welke door ons in de beide bovengenoemde dochtervennootschappen zijn in gebracht, hebben wij het gehele geplaatste kapitaal van, alsmede een vordering op deze vennoot schappen verkregen. Op de balans van de moedermaatschappij komen de belangen voor welke wij in beide dochter vennootschappen bezitten. Tevens is in dit jaarverslag een geconsolideerde balans, alsmede een geconsolideerde resultaten rekening opgenomen. Deze consolidatie omvat Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. tezamen met haar beide dochtervennootschappen.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 10