VERSLAG VAN DE DIRECTIE Wij hebben de eer U hierbij overeenkomstig de bepalingen van artikel 11 van de statuten ons jaarverslag met bijbehorende jaarstukken aan te bieden. In Uw vergadering van 22 September 1959 werd met ingang van 1 October 1959 tot directeur van onze vennootschap benoemd de Heer J. H. Land. In ons vorig jaarverslag schreven wij dat het toen afgelopen boekjaar in het teken had gestaan van de ingebruikstelling van de brouwerij te 's-LIertogenbosch, o.a. omdat wij daardoor voor het eerst na een reeks van jaren over voldoende productiecapaciteit konden beschikken. Het strekt tot voldoening thans te kunnen constateren dat de zeer belangrijke investering die met het ten uitvoer leggen van dit project was gemoeid, reeds gedurende het eerste volle jaar van exploitatie aan het vooropgezette doel heeft beantwoord. Immers, niet alleen hebben wij dank zij de nieuwe brouwerij volledig aan de toenemende vraag naar ons product kunnen voldoen, doch bovendien is van meet af aan de bezettingsgraad zeer bevredigend geweest. Tenslotte kunnen wij nog vermelden dat de prognose omtrent de bij de fabricage in deze nieuwe brouwerij op te treden kostprijs verlagende elementen, waaraan bij de opzet van de brouwerij uiteraard grote aandacht was besteed, juist is gebleken. De prachtige voorzomer en zomer 1959 hebben ongetwijfeld een gunstige invloed uitgeoefend op de consumptie van bier in ons land. Bij de verhoogde omzet in het binnenland hebben wij boven dien ons marktaandeel enigszins kunnen vergroten. Onze export bereikte wederom een recordomzet. De jaarstukken tonen duidelijk aan dat het resultaat van de activiteiten van onze vennootschap gedurende het afgelopen boekjaar reden geeft tot tevredenheid. Vermeld zij hierbij dat dit gunstige resultaat in zeer belangrijke mate het gevolg is van het aanzienlijke volume van in onze Nederlandse bedrijven geproduceerd bier, dat naar een grote verscheidenheid van markten wordt geëxporteerd.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 7