N.V. „COBRA" De aandelen van deze vennootschap werden in April jl. met succes ter beurze van Amsterdam geïntroduceerd De gang van zaken bij de buitenlandse brouwerijen, waarin de N.V. „Cobra" belang heeft, heeft er toe geleid, dat de resultaten van het afgelopen boekjaar gunstig zijn geweest. Het jaarverslag verschijnt ongeveer tegelijkertijd met dit jaarverslag. Hoewel buiten het verslagjaar vallende, willen wij toch melding maken van de op 21 November jl. gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, waarin een statutenwijziging, behelzende verhoging van het maatschappelijk kapitaal van 25.000.000,tot 50.000.000, werd goedgekeurd. In dezelfde vergadering werden de navolgende voorstellen aanvaard 1 verhoging van het geplaatste kapitaal met 10.000.000,door aandeelhouders één nieuw aandeel van 1.000,op twee oude van 1.000,ter beschikking te stellen. De nieuwe aan delen zijn ten volle winstgerechtigd van het boekjaar 1958/1959 af; 2 uitkering van een bedrag van 125,per oud aandeel om aandeelhouders in staat te stellen daarmede de inkomstenbelasting te betalen, welke volgens de wet op de herkapitalisatie tegen verlaagd tarief over het nominale bedrag van de bonus en het belasting-dividend verschuldigd is 3 een verdere verhoging van het geplaatste kapitaal door een emissie ter beurze van 5.000.000, waarbij aan aandeelhouders het recht werd gegeven met vier oude aandelen van 1.000, a pari in te schrijven op één nieuw aandeel van 1.000, Ook deze aandelen zullen reeds ten volle delen in de winst van het boekjaar 1958/1959. Een en ander heeft intussen zijn beslag gekregen. De overwegingen, die er ons toe hebben geleid bovengenoemde voorstellen aan onze aandeel houders te doen, zijn de volgende: Met verwijzing naar hetgeen wij in ons jaarverslag over het boekjaar 1952/1953, in verband met de toen plaats gehad hebbende herkapitalisatie, hebben uiteengezet, merken wij op dat de toen gesignaleerde ontwikkeling zich in versterkte mate heeft doorgezet. Wederom moesten wij tot de conclusie komen, dat de omvang van ons geplaatste kapitaal niet meer in juiste verhouding stond tot de sterk gestegen waarde van ons bezit. Dit nu geldt niet alleen ten aanzien van onze vaste activa, maar niet minder ook ten aanzien van onze belangen bij aanverwante ondernemingen. Wij meenden daarom juist te handelen door van de mogelijkheden, geopend door de wet op de herkapitalisatie 1957 gebruik te maken. Ter versterking van onze kasmiddelen hebben wij een emissie van 5.000.000,nieuwe aandelen a pari raadzaam geacht. 7

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 8