VERSLAG VAN DE DIRECTIE Aan Aandeelhouders Wij hebben de eer U, overeenkomstig de bepalingen van art. 11 onzer statuten, hierbij ons jaarverslag over het boekjaar 1956/1957, alsmede de bijbehorende jaarstukken, aan te bieden. In Uw vergadering van 11 Januari 1957 werd tot Directeur van onze vennootschap benoemd Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, die na indiensttreding bij onze vennootschap in 1947, enige tijd op ons Hoofdkantoor werkzaam is geweest en van 1949 af de leiding heeft gehad van de brouwerij in Egypte, de Société de Bière „Les Pyramides", S.A.E., te Cairo. In het afgelopen boekjaar heeft de vraag naar ons artikel zich gunstig ontwikkeld en wel op een aanzienlijk hoger niveau dan het jaar tevoren. Begin April verkregen de Neder landse brouwerijen van de Minister van Economische Zaken de langverwachte goedkeuring voor een verhoging der prijzen, welke ten gevolge van de op 1 Augustus j.l. ingevoerde verhoging der omzetbelasting op bier, slechts ten dele een compensatie heeft gevormd voor het sinds 1951 sterk gestegen kostenpeil. Gedurende de weken, die aan de invoering van de prijsverhoging vooraf gingen, was er enige anticipatieve vraag; de hogere prijzen hebben nadien geen ongunstige invloed op de consumptie gehad. Deze bereikte in Juni en de eerste helft van Juli een recordhoogte onder invloed van de abnormaal warme voorzomer, gedurende welke periode een extra krachts inspanning nodig was om zo goed mogelijk aan de vraag te kunnen voldoen. Wij willen niet nalaten te dezer plaatse enige woorden te wijden aan de ondertekening op 25 Maart 1957 van het verdrag tot oprichting van de Europees-Economische Gemeenschap, dat in de komende tijden zonder twijfel ook zijn stempel op de Nederlandse brouwindustrie zal zetten. De consequenties, in gunstige of ongunstige zin van dit verdrag, zullen pas in de loop der jaren duidelijk worden. In de ons omringende partnerlanden hebben zich omvangrijke en krachtige zusterindustrieën ontwikkeld. Voor het handhaven van de verworven positie hier te lande en ook voor het benutten van de kansen, welke de nieuwe ontwikkeling onge twijfeld zal bieden, achten wij een gunstig fiscaal klimaat van groot belang. Wij willen niet verhelen dat dit aspect van de Euromarkt ons met zorg vervult.

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 9