In ons vorige jaarverslag maakten wij er melding van, dat de eerste maanden van het thans geëindigde boekjaar voor onze export minder gunstig waren dan voorheen. Daarna is echter de vraag zodanig gestegen, dat de achterstand weer ruimschoots werd ingehaald, zoals reeds hierboven aangegeven. Wij hebben van de productie onzer binnenlandse bedrijven ditmaal 47,1 uitgevoerd. Ongetwijfeld heeft de internationale positie van ons merk zich verder verstevigd. Ten gevolge van de gerede afzet onzer producten, zijn wij niettegenstaande de belangrijke uitbreidingen en vernieuwingen, die zich na de oorlog in onze bedrijven voltrokken hebben, opnieuw gedwongen op korte termijn voorzieningen te treffen, waarmede aanzienlijke bedragen zullen gemoeid zijn. Hoewel het Jaarverslag van de N.V. „Cobra", waarin wij zulk een belangrijke participatie hebben, binnenkort eveneens zal verschijnen, willen wij U reeds thans berichten, dat ook deze vennootschap een voorspoedig jaar achter de rug heeft. Over de buitenlandse bedrijven, waarin wij een rechtstreeks belang hebben, het volgende: malayan breweries ltd. te singapore mochten zich wederom verheugen in een voorspoedige gang van zaken, hoewel niet meer op het wel zeer hoge niveau van enige jaren geleden. De in ons vorig jaarverslag bedoelde uitbreiding van het productievermogen der beide brouwerijen is thans gereed gekomen, terwijl de financiering hiervan uit eigen middelen heeft plaatsgevonden. n.v. heineken's indonesische bierbrouwerij te surabaia zag de afzet van haar producten belangrijk stijgen. Het dividend over het boekjaar 1952 kon, dank zij de medewerking van de Indonesische autoriteiten, wederom worden overgemaakt. In verband met de grotere verkoop is besloten tot uitbreiding van de capaciteit over te gaan. Hiermede is reeds een aanvang gemaakt. c.a. cerveceria heine ken de venezuela te caracas. Daar de uitbreidingen, waarvan in ons vorige verslag sprake was, thans gereed gekomen zijn, kon perl October jl., naast het „Criolla"-bier, bier onder het merk „Heineken" met succes worden geïntroduceerd. brasserie leopold s.a. te brussel heeft een meerderheidsbelang verworven in een brouwerij, die bovengistend bier maakt. Daar de consumptie van bovengistend bier in België nog steeds zeer belangrijk is, heeft onze Brusselse brouwerij door deze transactie haar basis verbreed. De resultaten van onze binnenlandse dochterondernemingen, wier werkzaamheden niet rechtstreeks tot die der brouwerij behoren, stelden ons niet teleur. distilleerderij en likeurstokerij p. hoppe n.v. De binnenlandse consumptie van jenever ligt na de in 1951 doorgevoerde accijnsverhoging nog steeds op een lager niveau dan voordien. Met des te meer voldoening kunnen wij wijzen

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 6