VERSLAG VAN DE DIRECTIE Aan Aandeelhouders Overeenkomstig de bepalingen van art. 11 onzer Statuten hebben wij de eer U hierbij ons Jaarverslag over het boekjaar 1952/53 aan te bieden. Wij betreuren het U te moeten mededelen, dat onze Onder-Directeur Ir. G. J. J. van Goor, die zoveel tot de ontwikkeling van ons concern heeft bijgedragen, maar wiens gezondheid reeds lang te wensen overliet, op 64-jarige leeftijd is overleden. Zijn nagedachtenis en hetgeen hij voor onze vennootschap volbracht heeft, zal bij ons steeds in hoge ere blijven. Wij mogen terugzien op een gunstig jaar; de afzet immers heeft een bij onze vennootschap nooit te voren behaalde hoogte bereikt. Zowel de binnenlandse verkoop, als onze export hebben hiertoe bijgedragen. De toename van de binnenlandse omzet bedroeg 9 en van de export 12,8 ten opzichte van het vorige boekjaar. Aangaande de situatie in het binnenland kan er met voldoening op gewezen worden, dat een zekere mate van stabiliteit van de bierprijzen, althans in de Horecasector, niet nagelaten heeft haar gunstige invloed uit te oefenen op de marktverhoudingen. Niets werkt storender dan incidentele veranderingen in de prijsstelling, wanneer zulks niet dringend geboden is. Wij zijn van mening, dat niet alleen de bierindustrie zelve, maar ook onze afnemers ten zeerste gediend zijn met stabiliteit der prijzen. Het is verheugend vast te stellen, dat de vraag naar bier toenemende is en dat van een grotere belangstelling allerwege blijkt. De binnenlandse omzet der Nederlandse brouwerijen was in ons verslagjaar ongeveer 8,2 hoger dan in het voorafgaande. Intussen is het gebruik van bier per hoofd van de bevolking nog steeds aan de lage kant. Ter toelichting hiervan geven wij hieronder een opsomming van het bierverbruik per hoofd in de navolgende landen in het jaar 1952: liter België 127 Engeland 83,5 Denemarken 67 U.S.A. 63,5 Duitsland 52 Zweden 38,8 Finland 26 Noorwegen 19,8 Frankrijk 19,5 Nederland 11,2 (16,2 liter in 1939) Hieruit blijkt duidelijk hoe gering het bierverbruik in Nederland nog steeds is. Evenals in vorige jaren heeft de winst uit de verkoop in het binnenland slechts in bescheiden mate tot het eindresultaat bijgedragen. 5

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 5