Voor het komende boekjaar vreezen wij, dat de resultaten van onze bedrijven in Nederland nauwelijks voldoende zullen zijn om de noodzakelijke afschrijvingen te dekken. Wij hopen in staat te zijn door den export hiervoor eenige compensatie te vinden, en mede door de inkomsten uit onze buitenlandsche deelnemingen tenslotte een bevredigend resultaat te bereiken. Ten aanzien van twee balanshoofden meenen wij nog de volgende mededeelingen te kunnen doen. De post Huizen en Gronden is aanzienlijk gestegen in verband met nieuwe aanschaffingen en herstel; het grootste bedrag van deze stijging is besteed voor Hotel Atlanta te Rotterdam. Volledigheidshalve laten wij hieronder nog eens volgen de voornaamste deelnemingen, welke zijn ondergebracht onder het balanshoofd Belangen bij Aanverwante Ondernemingen: Sint Servatius Bierbrouwerij N.V., Maastricht Polar N.V., Maastricht; Distilleerderij en Likeurstokerij P. Hoppe N.V., Amsterdam; Van Vollenhoven's Bierbrouwerij N.V., Amsterdam; Brasserie Leopold S.A., Brussel; N.V. „Cobra", Amsterdam; Malayan Breweries Ltd., Singapore; Archipelago Brewery Cy. (1941) Ltd., Singapore; N.V. Heineken's Nederlandsch-Indische Bierbrouwerij Maatschappij, Soerabaja; Nederlandsch Indische Glasfabrieken „Niglas" N.V., Soerabaja; Heineken's Cura^aosche Bierbrouwerij Maatschappij N.V., Willemstad; S.A. des Bières Bomonti Pyramides, Cairo; Crown Brewery S.A., Alexandrië; Société Internationale de Brasserie (Interbra), Brussel; Brasserie de Léopoldville Sté Cong, a r. 1., Léopoldville (Belgisch Congo); Bouteillerie de Léopoldville Sté. Cong, a r. I„ Léopoldville (Belgisch Congo); The Nigerian Brewery Ltd., Lagos; terwijl hierachter tevens zijn opgenomen onze deelnemingen van geringe beteekenis in: Brasseries Glacières de l'Indochine, Saigon; Société des Brasseries du Maroc, Casablanca; Société des Brasseries de l'Ouest-Africain (Soboa), Dakar; Palestine Brewery Ltd., Rishon-le-Zion; S.A. Brasseries de la Meuse, Parijs. Wij hopen, dat de brouwerij te Lagos in 1948 in bedrijf zal kunnen worden gesteld. De vruchtensappenfabriek, de N.V. Polar, te Maastricht, heeft in den afgeloopen zomer op bescheiden schaal een goed product op de markt gebracht. Aan dit bedrijf zal een installatie voor het produceeren van pectine worden toegevoegd. In de Belgische Congo namen wij deel in de Bouteillerie de Léopoldville. Wij hopen, dat dit bedrijf eind 1948 in werking zal treden.

Jaarverslagen | 1946 | | pagina 5