VERSLAG VAN DE DIRECTIE AAN AANDEELHOUDERS 3 Wij hebben de eer U hierbij, ingevolge de desbetreffende bepalingen van onze statuten, ons verslag over het boekjaar 1942/1943 aan te bieden. In de algemeene vergadering van 16 Maart 1943 werd de Heer C. J. baron Collot d'Escury tot Commissaris herkozen. In de eerstvolgende vergadering van Aandeelhouders zal de Heer Mr. Th. A. Fruin, voorzitter van het College van Commissarissen, die aan de beurt van aftreden is, zijn functie van Commissaris neerleggen, in verband met de leeftijdsgrens, die in onze vennoot schap voor Commissarissen is bepaald. Wij stellen er prijs op om op deze plaats den Heer Mr. Fruin, die gedurende 33 jaren als Commissaris aan onze vennootschap was verbonden, dank te zeggen voor het vele en bekwame werk voor onze vennootschap verricht en voor de voor treffelijke leiding, die hij als voorzitter van den Raad van Commissarissen heeft gegeven. De schaarschte aan grondstoffen, hulpstoffen, transportmiddelen en verpakkingsmateriaal wordt steeds nijpender. Dat wij desalniettemin onzen omzet hebben kunnen handhaven, is alleen te danken aan de inspanning van allen, die aan ons bedrijf verbonden zijn. Nog minder dan in het vorige jaar konden de noodige bedragen worden besteed voor onder houd en vernieuwing. Niet alleen bij onze afnemers, doch ook in eigen bedrijf zullen na den oorlog zeer groote bedragen moeten worden besteed voor vernieuwingen en voor herstel van wat ver sleten is. De huidige ingewikkelde regelingen van de belastingen, die op ons bedrijf drukken, zijn oorzaak, dat wij nog niet met den fiscus tot overeenstemming zijn gekomen over verschillende belastingen van afgeloopen jaren. Tengevolge hiervan zijn de posten Crediteuren en Kassa en Bankiers aanzienlijk hooger dan normaal. De accijnzen en belastingen, die wij ten laste van het afgeloopen boekjaar betaalden of moesten reserveeren, bedragen te zamen ƒ9.330.000, Bij aanneming van ons voorstel voor de winstverdeeling, zal aan Aandeelhouders 1.050.000, worden uitgekeerd. Na de gebruikelijke afschrijvingen, welke dit jaar bedragen ƒ531.246,63, op Fabrieken en Kantoren, Nieuwe Aanschaffingen en Beleggingen, resteert een winst groot 2.092.619,23. Wij achten het noodzakelijk de Reserve Diverse Belangen met een belangrijk bedrag en wel ƒ600.000,te versterken. Na de diverse boekingen, welke op deze rekening hebben plaats ge vonden, zal de Reserve Diverse Belangen dan groot zijn 3.335.155,29. Voorts stellen wij U voor aan het Steunfonds, dat in het afgeloopen jaar in vele nooden van ons personeel heeft kunnen voorzien, toe te voegen een bedrag groot 100.000, Uit de daarna resteerende winst zou een dividend kunnen worden uitgekeerd van 7 in welk geval een bedrag groot ƒ92.307,69 aan het Reservefonds zal worden toegevoegd; het saldo onverdeeld bedraagt dan 19.542,31. Wij stellen U derhalve voor over het boekjaar 1942/1943 een dividend groot 7 op dividend bewijs No. 9 uit te keeren. STIKKER HONIG FEITH

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 3