5 Hoewel het ons mogelijk is geweest ook in het afgeloopen jaar vele van onze afnemers, die zooals te Rotterdam door oorlogsgeweld waren getroffen, behulpzaam te zijn bij het inrichten van een nieuw of tijdelijk bedrijf, ligt het voor de hand, dat de geboden hulp in vele gevallen nog gebrekkig moest zijn. Voor door ons aan afnemers later nog te verleenen steun zullen groote bedragen noodig zijn, evenals voor den herbouw van ons toebehoorende panden, welke zijn vernietigd. Het zou gewenscht zijn, indien thans reeds faciliteiten werden verleend door de autoriteiten ten aanzien van bedragen, welke wij voor deze doeleinden zouden willen bestemmen. Onze nieuwe bottelarij-inrichting te Rotterdam is inmiddels gereed gekomen en in bedrijf gesteld. Onder het hoofd Belangen bij aanverwante Ondernemingen zijn thans alleen geboekt: 1. de deelnemingen in diverse brouwerijen in binnen- en buitenland; 2. de deelnemingen in diverse maatschappijen zonder onroerend goed; 3. onze deelneming in de Distilleerderij en Likeurstokerij P. Hoppe N.V. Over slechts enkele onzer bedrijven in het buitenland ontvingen wij inlichtingen, terwijl wij op een enkele uitzondering na géén winstuitkeeringen mochten ontvangen. Hoewei onze deelnemingen in bedrijven in Indo-China, Singapore en Nederlandsch-Indië reeds laag te boek stonden, hebben wij toch, in verband met het feit, dat de oorlog zich thans ook tot die gebieden uitstrekt, een reserve tegen deze risico's gevormd voor het volle bedrag van de boekwaarde. De hiervoor benoodigde bedragen zijn reeds in mindering gebracht van het winstsaldo en als stille reserve afgetrokken van het betreffende balanshoofd. De resultaten van de Distilleerderij en Likeurstokerij P. Hoppe N.V. waren niet onbevredigend. Vele van onze debiteuren konden in het afgeloopen jaar de verschuldigde rente en aflossingen voldoen; dit is voor een deel mogelijk geweest, aangezien weinig besteed kon worden aan de in de bedrijven van onze afnemers noodzakelijke vernieuwingen en verbeteringen. Ook hiervoor Zullen later belangrijke uitgaven moeten worden gedaan. Na de afschrijvingen ad ƒ860.574,41, welke evenals vorige jaren samenhangen met nieuwe aanschaffingen, beleggingen en met onze gebruikelijke afschrijvingen op Fabrieken en Kantoren, en na reserveering van de voor verschillende belastingen benoodigde bedragen, resteert een winst groot ƒ2.186.330,29. Aangezien in verband met de herkapitalisatie een belangrijk bedrag is onttrokken aan de Reserve Diverse Belangen, en het gewenscht is dez,e Reserve snel te versterken, stellen wij voor aan deze Reserve toe te voegen 700.000,de Reserve Diverse Belangen zal dan bedragen 2.444.930,78. Tevens stellen wij U voor ten laste van de Winst- en Verliesrekening 100.000,toe te voegen aan het Steunfonds voor het Personeel, dat onder crediteuren is opgenomen. Uit de daarna resteerende winst kan over het verhoogde kapitaal van 15.000.000,een dividend worden uitgekeerd van 7 in welk geval een bedrag groot 92.307,69 aan het Reserve fonds kan worden toegevoegd, terwijl het saldo onverdeeld in dat geval zal bedragen 13.253,37. Wij stellen U derhalve voor over het boekjaar 1940 41 een dividend groot 7 op dividendbewijs No. 7 uit te keeren. Tenslotte stellen wij er prijs op onze groote waardeering uit te spreken voor den ijver en de toewijding, waarmede ons geheele personeel zijn dikwijls moeilijken en inspannenden arbeid heeft verricht. STIKKER HONIG FEITH

Jaarverslagen | 1940 | | pagina 5