VERSLAG VAN DE DIRECTIE AAN AANDEELHOUDERS Wij hebben de eer U hierbij ingevolge de bepalingen onzer statuten ons verslag over het boekjaar 1940/41 aan te bieden. In den loop van dit boekjaar heeft Ir. J. Th. Berkemeier den wensch te kennen gegeven als directeur af te treden met ingang van 1 October 1941. Op dezen datum was de heer Berkemeier 40 jaren werkzaam bij onze instelling, waarvan 27 jaren als directeur. Gedurende zijn arbeidzaam leven heeft Ir. Berkemeier veel tot stand gebracht en in belangrijke mate is aan hem de groote ontwikkeling van ons bedrijf te danken. Uw vergadering van 21 Juli 1941 benoemde Ir. Berkemeier tot commissaris, terwijl in dezelfde vergadering Jhr. P. R. Feith tot directeur werd benoemd; beide benoemingen vonden plaats met ingang van 1 October 1941. In de algemeene vergadering van 17 Maart 1941 werd Mr. A. W. Gerritzen, die aan de beurt van aftreden was, tot commissaris herkozen. Aan Ir. J. A. Emmens werd, mede in verband met zijn werkzaamheden in de afgeloopen jaren voor de tot ons concern behoorende brouwerijen, de titel van algemeen brouwmeester verleend. Na beëindiging van het boekjaar werd door U besloten tot herkapitalisatie over te gaan met ingang van 30 September 1941 en we! met 250,per aandeel van 1000,Tengevolge hiervan bedraagt het geplaatste kapitaal onzer vennootschap thans 15.000.000, Het hiervoor benoodigde bedrag werd afgeboekt van de Reserve Diverse Belangen, welke Reserve reeds door eenige bijboekingen was gestegen, doch hierdoor gedaald is tot 1.744.930,78. Het aan belasting en andere kosten op deze herkapitalisatie verschuldigde bedrag is ten laste van de Winst- en Verliesrekening over het afgeloopen boekjaar gereserveerd. Mede in verband met deze herkapitalisatie werden eenige gewenschte statutenwijzigingen aangebracht. Hoewel zulks feitelijk niet meer behoort tot het verslag over het afgeloopen jaar, meenen wij thans toch reeds te moeten vermelden, dat wij, gebruikmakende van de mogelijkheid, geopend door het Liquidatiebesluit, in het nieuwe boekjaar enkele dochtermaatschappijen met onroerend goed hebben geliquideerd. In verband hiermede hebben wij op de hierbijgaande balans de betreffende bezittingen reeds geboekt onder Huizen en Gronden. Al onze huizen en gronden zijn op conservatieve wijze gewaardeerd; als maatstaf is genomen de getaxeerde waarde bij onderhandschen verkoop, verminderd met sedert gedane afschrijvingen; het meerendeel dezer taxaties dateert uit 1936 en 1937. Mede doordat in het afgeloopen jaar tal van andere in het koffehuisbedrijf gebruikelijke artikelen moeilijk te verkrijgen waren, is de vraag naar ons product toegenomen. Wij hebben echter dikwijls zelf te kampen gehad met schaarschte aan grondstoffen en diverse hulpstoffen. Hierdoor kon niet altijd aan de sterk gestegen vraag worden voldaan. Dit verschijnsel is tevens aanleiding geweest, dat wij aan het einde van het boekjaar volgens de aanwijzingen van het Centraal Brouwerij Kantoor, een verdere omzetbeperking hebben moeten invoeren. Wij hopen echter in het belang van onze afnemers thans een zekere stabiliteit in het omzet niveau te hebben bereikt. Te dezer zake werd ook in het afgeloopen jaar nuttig werk verricht door het Centraal Brouwerij Kantoor, dat steeds meer een onmisbare instelling voor de brouwerijen onder de tegenwoordige omstandigheden blijkt te zijn.

Jaarverslagen | 1940 | | pagina 4