8 Van ernstiger aard is het verlies, dat ons getroffen heeft doordat eenige honderden van onze afnemers hun bedrijf hebben verloren. Waar maar eenigszins mogelijk helpen wij deze slachtoffers bij de oprichting van een tijdelijke zaak. Later zullen wij trachten hen te helpen bij het vinden van een definitieve oplossing; ook hiermede zullen in de toekomst belangrijke bedragen gemoeid zijn. In dit verband vermelden wij, dat door het aan] onze maatschappij verbonden steun fonds het mogelijk is geweest aan de leden van ons personeel, die door den ramp te Rotterdam hun inboedel verloren, terstond de noodige middelen te verschaffen voor nieuwe aankoopen. Uit den aard der zaak is het contact met onze bedrijven in het buitenland verbroken. Alleen wat onze belangen in België betreft, hebben wij uit eigen aanschouwing kunnen constateeren, dat ons bedrijf gespaard is gebleven. De moeilijkheden ten aanzien van grondstoffen- voorziening zijn daar te lande grooter dan hier; de financieele resultaten zijn aldaar echter niet onbevredigend geweest. Omtrent alle andere bedrijven vernamen wij indirect, dat deze intact zijn gebleven; wij spreken de hoop uit, dat het aan deze bedrijven verbonden personeel zich zelfstandig door de moeilijkheden zal weten heen te slaan. In dit verband vermelden wij, dat wij bericht uit Amerika ontvingen, dat ons bedrijf te Soerabaja tijdelijk den export van het Heineken's bier naar Amerika heeft overgenomen; op deze wijze blijft onze naam op die markt. Wij ontvingen in het afgeloopen boekjaar van de meeste onzer buitenlandsche relaties nog de ons toekomende winstuitkeeringen. Aangezien wij voorts mogen aannemen, dat de abnormale omstandigheden ook voor die bedrijven een stijging van den omzet zullen medebrengen, hebben wij in de waardeering van deze bezittingen geen verandering gebracht. De ontwikkeling van de Distilleerderij en Likeurstokerij P. Hoppe N.V. voldeed in het afgeloopen jaar aan de daaraan gestelde verwachtingen; thans ondervindt ook deze branche moeilijkheden bij het verkrijgen van grondstoffen. Bij den bouw van de uitbreiding van onze bottelarij-inrichting te Rotterdam is eenige ver traging ingetreden; wij hopen echter nog voor dezen zomer gereed te komen. Het systeem van waardeering der verschillende bezittingen werd over het algemeen gehand haafd. Naast hetgeen daaromtrent hierboven reeds werd medegedeeld, en ter aanvulling van de bij de balans gevoegde toelichting, als bedoeld in artikel 42 Wetboek van Koophandel, zij nog het volgende opgemerkt:

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 8