7 Buitendien moet er rekening mede worden gehouden, dat door de inkrimping van het verkeer en de daardoor ontstane vertraging van de omloopsnelheid van ons fusten en flesschenmateriaal, dezen zomer vele moeilijkheden bij de distributie van ons product worden verwacht. Tot dusverre is het mogelijk geweest de voor ons bedrijf noodzakelijke grondstoffen te verkrijgen. Ook in het afgeloopen jaar is te dier zake nuttig werk verricht door het Centraal Brouwerij Kantoor en het Nationaal Comité voor Brouwgerst. Wat de toekomst aangaat, volstaan wij er mede de hoop uit te spreken, dat wij ook dan bij de autoriteiten het begrip voor onze moeilijkheden en den steun mogen ondervinden, zooals die tot dusver aanwezig waren. Het verschijnsel, dat in bewogen tijden de bieromzet stijgt, heeft zich ook in de sinds Mei 1940 verloopen maanden gemanifesteerd. Deze omzetstijging heeft het mogelijk gemaakt de in belangrijke mate opgeloopen prijzen van grondstoffen en van tal van onderdeden van onzen kostprijs voorloopig op te vangen. Het is echter een bekend verschijnsel, dat een zoo abnormale stijging van omzet gevolgd wordt door een diepen terugval. Wij kunnen slechts hopen, dat dezelfde oorzaken, die gedurende zoo vele jaren de normale ontwikkeling van ons bedrijf in den weg hebben gestaan, zooals b.v. een te hooge accijns, dan niet wederom remmend op een herstel van het brouwerijbedrijf zullen werken. Voor onze afnemers, die nog steeds zwaar gebukt gaan onder de hooge personeele belasting en enkele knellende bepalingen van de Drankwet, zou een verlichting van deze wetten uitkomst kunnen brengen. Wij mogen niet onvermeld laten, dat bij de ramp, die Rotterdam heeft getroffen, verschillende aan ons of aan onze dochtermaatschappijen toebehoorende panden zijn teniet gegaan. Verwacht mag worden, dat de uitkeeringen, welke hiervoor t.z.t. van den Staat en uit hoofde van onze verzekering bij Molest-Risico zullen worden ontvangen, ons in staat zullen stellen aan den her opbouw mede te werken. Als gevolg van de conservatieve waardeering, die wij bij de teboekstelling van deze vernietigde panden hadden toegepast, zijn in verband met de hierboven bedoelde te verwachten uitkeeringen verschillende bedragen vrij gekomen, welke wij rechtstreeks naar de Reserve Diverse Belangen hebben overgeboekt. Bij den herbouw zal uit deze reserve geput moeten worden.

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 7