8 Naast de bij de balans gevoegde toelichting als bedoeld in artikel 42 Wetboek van Koophandel zij nog het volgende opgemerkt: Ons nieuwe kantoorgebouw te Amsterdam is thans gereed gekomen. Waarschijnlijk zal dit jaar uitbreiding gegeven worden aan onze bottelarijinrichting, om aan de, zoowel in binnen-, als in buitenland, stijgende vraag naar ons flesschenbier te kunnen voldoen. Het systeem, waarnaar onze onroerende goederen zijn gewaardeerd, werd gehandhaafd; enkele belangrijke objecten werden aan ons bezit toegevoegd. Onder het balanshoofd .Belangen bij aanverwante Ondernemingen" zijn behalve onze deel nemingen in verschillende dochterondernemingen, welke onroerende goederen in Nederland exploiteeren, tevens opgenomen onze participaties in diverse brouwerijen in het buitenland, alsmede in verschillende andere vennootschappen in Nederland, waaronder één brouwerij en de Distilleerderij en Likeurstokerij P. Hoppe N.V. Onze deelneming in dit laatstgenoemde bedrijf, dat van ouds een goeden naam heeft en zich thans rustig ontwikkelt, werd genomen teneinde eenig meerder contact te verkrijgen met deze branche, waarmede wij in ons bedrijf reeds geregeld in aanraking kwamen. Wij laten hieronder een volledige opsomming volgen van de holding companies en van de brouwerijen in het buitenland, waarbij wij geïnteresseerd zijn. In deze opsomming zijn tevens vermeld die bedrijven, waarin wij slechts voor geringe bedragen deelnemen en niet bij de leiding betrokken zijn. Brasserie Léopold S.A., te Brussel; N.V. Koloniale Brouwerijen „Cobra", te Amsterdam; Malayan Breweries Ltd., te Singapore; N.V. Heineken's Nederlandsch-Indische Bierbrouwerij Maatschappij, te Soerabaja; Heineken's Cura^aosche Bierbrouwerij Maatschappij N.V., te Willemstad; Société Anonyme des Bières Bomonti <5c Pyramides, te Cairo; Crown Brewery S.A., te Alexandrië; Société Internationale de Brasserie S.A. (Interbra), te Brussel; Brasseries Union Messine, te Metz; Brasserie de Léopoldville, te Léopoldville (Congo); Brasseries Glacières de l'Indochine S.A., te Saigon; Société des Brasseries du Maroc, te Casablanca; Société des Brasseries de l'Ouest-Africain (Soboa), te Dakar; Palestine Brewery Ltd., te Rishon-le-Zion; Société Anonyme des Brasseries de la Meuse, te Parijs; S.A. Bières Grütli, te Parijs.

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 8