VERSLAG VAN DE DIRECTIE Wy hebben de eer U hierby overeenkomstig de bepa lingen onzer statuten ons verslag over het boekjaar 1936-1937 aan te bieden. De tengevolge van de depreciatie van den gulden in het begin van dit boekjaar in ons .land ingetreden verbetering van deneconomischen toestand heeft zich onder den invloed van nieuwe depressies in het buitenland niet tot het einde van het jaar kunnen handhaven. Een blyvende vermindering van de werkeloosheid, welke nog steeds een nadeeligen invloed op ons bedryf uitoe fent, valt nog niet te constateeren. Desniettemin is voor het eerst sinds een reeks van jaren aan de dalende tendenz van den bieromzet een einde ge komen; van een styging van eenige beteekenis kan echter niet gesproken worden, en zoolang dit niet het geval is, blyven de zware overheidslasten, die behalve in den vorm van accyn- zen op ons zelf en in den vorm van personeele belastingen op het café-en restaurantbedryfook nog op zoovele andere wyzen drukken, nauwlyks te dragen. De pryzen van de meeste grondstoffen zyn in het verslagjaar gestegen. In den Raad van Commissarissen en in de Directie kwam dit jaar geen verandering. In de algemeene vergadering van aandeelhouders van 12 Mei 1937 werd de heer Mr.A.W.Gerritzen, die aan de beurt van aftreden was, tot Commissaris herkozen. De heer S.J.A.Brink werd in Juni 1937 tot procura tiehouder benoemd.De heer W.A.Dryverjprocuratiehouder en chef van de boekhouding te Rotterdam, heeft wegens het berei ken van den leeftydsgrens den dienst onzer vennootschap ver laten. Voor zyn groote toewyding brengen wy dezen medewerker gaarne onzen dank.

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 9