aAN DU AA1JDJJELH0UD3RS DER HEIN3KEN1 S BI2RBR0UJ3RY MAATSCKAPPY N.V. Overeenkomstig art.11 van de statuten onzer Ven nootschap ontvingen wy van de Directie de door haar opgemaakte balans met toelichting per 30 September 1937 met de winst- en verliesrekening over het op dien datum geëindigde boekjaar. De Directie deed ons tevens haar verslag toekomen omtrent den gang van zaken van de vennootschap en het gevoerde beheer. Die stukken volgen hierachter. Het verslag der Directie brengt in herinnering,dat Uwe algemeene vergadering op 9 Mei 1938 heeft besloten den termyn voor het opmaken der balans en winst- en verliesrekening te verlengen tot het einde van September 1938 en tot uitkee- ring van een voorloopig dividend over het boekjaar 1936/1937 van 13%. Dat uitstel werd gewenscht, omdat de reeds lang noodig geachte uitbreiding van het nominale kapitaal der ven nootschap en hare, om die reden, noodzakelyke reorganisatie toen ernstig werden overwogen en het in verband daarmede gera den werd geacht de vaststelling der balans te verschuiven. In Uwe algemeene vergadering van 11 Juli 1938 wer den in de statuten onzer vennootschap de voor uitvoering dier plannen noodige wyzigingen gebracht. Reeds op 8 Augustus 1938 werd van den Minister van Justitie de verklaring ontvangen, dat tegen de wyziging der statuten geen bezwaar bestond. De Directie stelt thans voor het dividend over het boekjaar 1936/1937 te bepalen op 413%. 13% werd, als gezegd, reeds uitgekeerd, de 400% zullen worden uitgekeerd in den vorm van nieuwe aandeelen. De ontworpen balans en winst- en verliesrekening, zooals die in het verslag der Directie worden toegelichtleeren, dat deze uitkeering gerechtvaardigd is. -3-

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 5