"Instellen op wensen uit de markt" "Er bestaat niet één Nederlandse markt" Met ingang van 1 januari 1986 gaat mr. Y.H.M.N. Folmer de functie van algemeen directeur bij de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. vervullen. Hij volgt dan de heer J. van der Zee op, die is benoemd tot directeur export bij Heineken N.V. ALGEMEEN DIRECTEUR GWN Y. H. M. N. FOLMER: Met ingang van 1 oktober jongstleden heeft mr. R.A.B. Combée de functie van commercieel directeur van Heineken Nederland B.V. overgenomen van drs. P.C. Schop. Deze laatste is met ingang van dezelfde datum benoemd tot directeur personeelszaken van Heineken Nederlands Beheer B.V. COMMERCIEEL DIRECTEUR R.A.B. COMBÉE: De heer Folmer (39) was sinds 1980 directeur verkoop horeca bij Heine ken Nederland B.V. Hij startte zijn loopbaan bij Heineken als jurist op de afde ling arbeidszaken in 1971. In de periode '74- '75 studeerde hij via een beurs van de Leidse Universiteit aan de Columbia Uni versity in de Verenigde Staten. Bij terug komst maakt hij deel uit van de adviesgroep die de reorganisatie van Heineken's horeca- divisie voorbereidde en werd daarna lid van het management van de nieuw gefor meerde horecagroep. Van 1978 tot 1980 werkte de heer Folmer als controller bij Heineken France S.A. in Parijs. Over zijn nieuwe functie zegt hij: "Er gebeurt veel in de gedistilleerd- en wijnmarkt. Daarvoor ga ik de boer op. Je kunt tenslotte geen beslissingen nemen als je niet weet waar het om gaat. We moeten ons instellen op de wensen uit de markt en daarvan honoreren wat binnen een goede bedrijfsvoering ver antwoord is." Zijn voorliefde voor Frank rijk en de Franse taal geven zijn toekom stige werk een extra dimensie. "Ik kan me verheugen op de samenwerking met gere- nomeerde wijnhuizen als Bouchard Père et Fils. Wijn heeft altijd mijn bijzondere belangstelling gehad dus ik zal me ook bij de activiteiten van Reuchlin zeer wel thuis voelen." De heer Folmer: ..bijzondere belangstelling voor wijn..." De hcerCombéc(40) was directeur ver koop thuisverbruikbier inde Heine ken organisatie.Na zijn studie rech ten aan de Vrije Universiteit in Amsterdam kwam hij in 1972 bij Heineken. Hij werkte drie jaar als gewestelijk jurist in het gebied Rotterdam en was districtsverkoopleider voor de stad Rotterdam. In '77-'78 werkte hij mee aan de reorganisatie van de horeca- organisatie die uiteindelijk resulteerde in de invoering van de zogenaamde horecage- bieden. Daarna was hij gewestelijk ver koopleider in Rotterdam, hoofd van het horecagebied Rotterdam, horeca manager Zuid-Nederland en sinds 1981 directeur ver koop thuisverbruik bier. "Ik wil vooral sti muleren dat onze buitendienstmedewer kers naar buiten uitdragen dat zij zélf onder nemer zijn in hun gebied. Uiteraard zijn er centrale richtlijnen maar daarbinnen heb ben zij een eigen verantwoordelijkheid."' De heer Combée ziet het voorts als zijn taak om de verzelfstandiging van de horeca- De heer Combée: blijvende aandacht voor bierverzorging. gebieden verder door te voeren. "Er bestaat niet zoiets als één Nederlandse markt. Het zijn regionale markten die het best bediend kunnen worden vanuit klein schalige, regionale organisaties." Over zijn kijk op de handel zegt de heer Combée: "Ik onderken dat door de onderlinge concur rentie van de levensmiddelenbedrijven de marge op onze produkten niet bepaald geweldig is te noemen. We moeten echter niet vergeten dat in de levensmiddelenhan del onze produkten veelal als traffic-builder worden gebruikt om daarmee andere, meer marge-rijke, produkten te verkopen. Het is een goede zaak dat men hier en daar probeert Heineken 30 cl. iets boven de bodemprijs in de winkel te verkopen. Ik juich die ontwikkeling toe." En kijkend naar de horeca concludeert hij: "In de horeca zullen wij blijvend aandacht beste den aan de bierverzorging. Bovendien ver wachten wij in de loop van 1986, naar aan leiding van het IKON rapport over de posi tie van de groothandel in dranken, met een concreet, individueel in te vullen groothan- delsbeleid te kunnen komen." 3

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 3