American foot ball in OPMARS De bok ging mee DAF Trucks handen van vertegenwoordiger J.C. Commandeur uit het hore- cagebied Groningen/Friesland/ Drente. Voor een aantal lopers dat begin van dit jaar de elfste dentocht had verreden, kwa men de herinneringen daaraan weer terug dank zij de goede sfeer en de grote publieke belangstelling. ZOETEMELK IN DE BLOEMEN (5) Toen Joop Zoetemelk tij dens de WK wielren nen in Italië wereldkampioen werd, vond men in zijn geboor teplaats Rijpwetering dat dit gevierd moest worden. De brouwerij haakte daarop direct in en maakte het feest mede mogelijk door een financiële bijdrage. De betrokkenheid van de brouwerij was ook zicht baar door de wijze waarop de boot was versierd die Zoete melk met zijn familieleden van zijn huis naar het dorpshuis ver voerde. Een dorpshuis dat voor deze gelegenheid eveneens was voorzien van vele Amstel-uitin- gen. Joop Zoetemelk is immers een oud-Amstel renner. Zijn voormalige ploegleider Her man Krott, nog steeds ploeglei der van de Amstel wielerploeg, was dan ook in Rijpwetering aanwezig evenals R.G.H. Elfrink (Hoofd Public Rela tions Nederland) die namens de brouwerij een tinnen bierkan met bierpullen aanbood. Het was voor Krott de tweede keer dat een pupil van weleer een dergelijke prestatie leverde. Na zijn zege in 1978 was Gerrie Knetemann de eerste wereld kampioen die ooit in de Amstelkleuren had gereden. (6) De groei van Ameri can football in ons land lij kst steeds grotere vormen aan te nemen. Tijdens het Amster dam Bowl'-toemooi op de bij- velden van het Olympisch Sta dion bleek dat deze sport al een grote populariteit geniet. Even als dit toernooi werd de lande lijke competitie om de Super Bowl gesponsord door Heine- ken. Op de foto Amsterdam Bowl-winnaars Amsterdam Rams (in het blauw) tegen de Amsterdam Crusaders. De finale om de Super Bowl werd 4 enthousiast op dit planen ston den begin oktober dan ook tamelijk ongeduldig te wachten op deze bijzondere karavaan. Niet alleen die horecaonderne mers maar ook hun klanten zagen zeer belangstellend uit naar de komst van het Bo(c)kbier. Zoals trouwens ook de regionale pers deze gebeurtenis aandachtig volgde. Het slot van de 'bokroute' kreeg zijn bekroning bij de in Horst gevestigde horecaondernemer Jan van Heyster (zie foto). Die trakteerde het team dat twee dagen met de bok was rondge gaan, plus het personeel van de drankenhandel op het traditio nele najaarsgerecht 'boeren moes met braadworst'. Uiter aard werd daarbij een voortref felijk glas Bokbier geserveerd. 27 oktober j.l. gewonnen door de Rams die daarmee ons land volgend jaar vertegenwoordigen in de strijd om de Europa Cup. (7) De drankenhandel Vullinghs-Janssen- Huyben B.V. in Horst heeft dit jaar de uitlevering van het bokbier op een zeer bijzon dere manier aangepaktTijdens de maandelijkse bijeenkomst van het personeel werd een 'wild idee' geboren, om een echte bok mee te nemen bij de uitlevering van het Bo(c)kbier en het bijbehorende P.O.S.- materiaal. Het bleef echterniet bij een idee. Vrij snel werd een route uitgestippeld waarin 25 afnemers waren opgenomen die een bezoek van de bok (ge naamd Japie) konden verwach ten. Zij allen reageerden zeer 23

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 23