e sherry Een nieuwe zomer, een nieuwe oogst Meekma actief in Friesland ftlefty £PbProh Het is al lang traditie dat in de zomer, omstreeks juli, verse zwarte bessen worden aangevoerd bij de Gedistilleerd en Wijn- groep Nederland in Zoetermeer. Veel lief hebbersvan bessenjenever zien uit naar dat moment, want dat betekent dat het weer tijd is voor Coebergh nieuwe oogst. Fraai weer in de Europese bessengebieden leidde er toe dat de bessen al vroeg 'hard- rijp' warenDat wil zeggen geschikt om met de hand te worden geplukt. Mede als gevolg van het fraaie weer aldaar, was de nieuwe oogst van een uitzonderlijk goede kwaliteit. De Coebergh distillateurs ont fermden zich dus maar wat graag over die bessen die met vrachtwagens vol werden aangevoerd, om ze vervolgens te verwer ken tot 's lands meestbekende en meestge- dronken bessenjenever. De foto werd geno men bij de GWN toen de eerste flessen Coebergh nieuwe oogst konden worden uitgeleverd. Kleurige tijdschrift- en dagblad advertenties - sommige pagina-groot - als mede het uitschenken van Coebergh op twee consumentenbeurzen attendeerden de consumenten op: 'Een nieuwe zomer, nieuwe bessen, Coebergh nieuwe oogst'. Het noorden van ons land is goed voor circa 80% van de omzet in Beerenburg. Alle reden dus voor Meekma, de echte Friesche Beerenburg, deze zomer promi nent aanwezig te zijn bij tal van grote evene menten in Friesland. De in het rood-wit (de kleuren van Meek ma) gehulde dames van het Meekma-pro- motieteam bezochten er circa twintig in totaal. Jaarmarkten, braderiën, wielerron des en dergelijke werden aangedaan in het gebied van Buitenpost tot Lemmer en van Harlingen tot Wolvega. De bezoekers kon den proeven, en kregen bovendien een reduktiebon aangeboden, goed voor twee gulden kennismakingskorting op een fles Meekma Beerenburg. De Gedistilleerd en Wijngroep Nederland startte twee jaar geleden met de uitlevering van Meekma in een nieuwe uitmonstering en de zomerse promotie is een van de vele acties die men rondom dit produkt organi seert. Voor de Friese promotietocht is een spe ciale - van koeling voorziene - aanhangwa gen gebouwd die op simpele wijze tot een buffetwagen uitgebouwd kan worden. 9

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 9