GWN als distributeur van vooraanstaande s Met de circa 38 miljoen liter sherry die jaar lijks in Nederland wordt geconsumeerd, kent ons land het hoogste hoofdelijke ver bruik ter wereld. Op die markt gaat de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland met ingang van 1 oktober een van 's werelds meest vooraanstaande merken vertegen woordigen, dat van Osborne. Thomas Osborne Mann, van Engelse afkomst, legde in 1772 het fundament voor dit familiebedrijf waarin vandaag de dag nog 35 rechtstreekse afstammelingen van hem actief zijn. Met name de laatste jaren heeft het bedrijf een expansieve groei door gemaakt zowel in het thuisland Spanje als op internationaal niveau. Osborne y Com- pagnia S.A. zoals de officiële naam luidt heeft het hoofdkantoor gevestigd in het Spaanse Puerto de Santa Maria. Het zwaar tepunt van de commerciële activiteiten ligt op de brandy's die Osborne op de markt brengt. De Brandy Veterano is 's werelds grootste merk, met o.a. een zeer sterke positie in de Verenigde Staten. Tweede pij ler van het bedrijf is de eigen hamfabriek. Het sherry-huis is de derde voorname acti viteit gevolgd door de Bodegas Montecillo S.A. In Nederland treedt Wijnhandel Reuchlin al enige jaren als exclusief impor teur op voor de Montecillo-wijnen. In Nederland geniet Osborne een grote bekendheid als sherryhuis. Het is het tweede A-merk op de Nederlandse markt, met een merkbekendheid die rond de 90% ligt. De GWN brengt een standaard-range en een luxe-range Osborne sherry's op de markt. El Amigo (medium dry), El Toro (pale dry), Pamela (cream) en Manzanilla (pale) vormen de standaard-range. De Fino Quinta (pale dry), Coquinero (me dium dry), 10 RF (Oloroso medium) en Osborne Cream vormen de vier luxere sher ry's. De standaard én luxere sherry's zullen vooral hun weg vinden binnen het horeca- en slijterskanaal. In de food-sector zal de nadruk komen te liggen op de standaard range. Introductie-folders, advertenties in de vak bladen en aanbiedingen met gratis flessen voor de handel omlijsten de totstand geko men samenwerking tussen de GWN en Osborne. Bovendien wordt er druk gewerkt aan een nieuwe landelijke reclame-campagne. Opname van Osborne Sherry in het assortiment van de GWN houdt in dat de Garvey Sherry's zullen ver dwijnen. De Tenido Sherry blijft gehand haafd in het GWN-pakket. UIIG' iicate Pa De exclusieve distributie en ver koop van Osborne Sherry en Brandy die de GWN gaat verzor gen, heeft mede tot gevolg dat er een zeer exclusieve brandy op de Nederlandse markt zal komen. Dat is de Brandy Conde de Osborne, minstens 20 jaar oud, gebotteld in een oud model fles zoals die vroeger met de hand werd gemaakt èn dat alles voor zien van een etikettering en beschildering waarvoor Salvador Dali het ontwerp maakte. (Rechts op de foto). De Brandy Independencia is minstens 12 jaar oud, en de Brandy Veterano (het grootste merk ter wereld) minstens 3 jaar. 8 Jh**ry^Jerez«Xërcs PRODUCTOF SPAIN PROOtJCTOF SPAIN OSBORNE COQUINERO

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 8