Sinds begin dit jaar wordt in Sittard een aantal frisdranken van Vrumona in licentie geprodu ceerd Dat vindt plaats bij de B.V. Drankenindustrie Sittard, kortweg ook wel als de D.I.S. aan geduid. Vrumona B. V participeert met een minderheidsbelang in de Drankenindustrie Sittard om de wederzijdse verantwoordelijkheid aan te geven. De heer W. P.M. Schreurs is directeur van deze Limburgse frisdrank-onderneming. Hij leidde Tap en Schap rond door het bedrijf en gaf een beeld van de geschiedenis van de DIS De Drankenindustrie Sittard heeft een nog niet zo lange historie. De oprich ting van het bedrijf vond plaats in 1963. Dat gebeurde op initiatief van een drietal Limburgse brouwerijen, namelijk de Koninklijke Brands Bierbrouwerij BV in Wijlre, Bierbrouwerij De Leeuw BV in Valkenburg en de BV Gulpener Bierbrou werij BV in Gulpen. Twee andere brouwe rijen (te weten Bierbrouwerij De Ridder BV in Maastricht en De Lindeboom Bier brouwerij BV in Neer) participeerden in de onderneming. In eerste instantie was dit ini tiatief vooral ingegeven door de wens om de afnemers in de horeca-rector een breder assortiment te kunnen aanbieden. De naambekendheid van de D.I.S. bleef ech ter niet beperkt tot het fraaie Limburg. In de loop der jaren werden er ook export activiteiten ontplooid, zowel binnen als bui ten Europa. BOUWSTOP De plannen voor de nieuw te bouwen huis vesting voor de D.I.S. op het bedrijfster rein bij Sittard kwamen aan het begin van de jaren zestig wat moeizaam van de grond, doordat er in de gemeente een bouwstop was ingesteld. Nieuwbouwplannen konden niet ongelimiteerd uitgevoerd worden, maar waren gekoppeld aan een maximum investering. Maar het plan voor de bouw van een bottelhal en een laboratorium kon net de goedkeuring van het gemeentebe stuur wegdragen, waardoor in het begin noodgedwongen de kantoren in het labora- Bij de D^^^vonletDwge eisen aan de kwaliteit gesteld. Dein '79geïnstalleerde bliklijn heeft een maxi mum capaciteit van 12.000 blikjes per uur. De Drankenindustrie Sittard D.I.S.) nader bekeken

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 4