n|euu5ailer[ej TOPGOLF IN NOORD- WIJK (1) De golfsport in Nederland kan zich ver heugen in een alsmaar stijgende belangstelling. De strijd eind juli om het open Nederlands kampioenschap 1985 heeft daar aan zeker bijgedragen. Vooral door de aanwezigheid van inter nationale topspelers zoals ondermeer de Duitser Bernard Langer en de Australiër Gra ham Marsh. Langer -hij werd in '81 op slag wereldberoemd in golfkringen door in een boom te klimmen en van daaruit ver der te spelen toen zijn bal daar tussen de takken was beland- won vorig jaar het open Neder lands kampioenschap. Marsh eindigde toen als tweede. Dit jaar waren de rollen omge draaid; Marsh de eindoverwin ning en Langer op de tweede plaats. Heineken sponsorde dit evenement dat in de media veel belangstelling kreeg. Op het ter rein van de Noordwijkse Golf club waren voor de bezoekers verschillende terrasjes inge richt. Reclameborden gaven aan dat Heineken het tweede hole had geadopteerd. Boven dien waren bij de oneven holes koelboxen neergezet met fris dranken uit ons assortiment ten behoeve van de golfers. SOURCY PLOEG OOGST VEEL BEKIJKS (2) De heer JP. Avan den Berg (43) van de gelijknamige drankenhandel in Woerden draagt de sport een warm hart toe. Dat zal onge- twij feld verband houden met de successen die hij in het verleden op de schaatsen boekte. Neder lands kampioen bij de junioren in 1962 en vervolgens vijf jaar lid van de kernploeg waarvan ook Ard Schenk en Cees Ver kerk deel uitmaakten. Zake lijke beslommeringen deden hem op 25-jarige leeftijd beslui ten de schaatsen in het vet te zet ten. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, en tien jaar geleden stortte hij zich vol over gave op de wielersport, bij de amateurs. Vandaag de dag zijn het vooral toertochten die de heer Van den Berg met veel ple zier rijdt. Dat gebeurt in gezel schap van een clubje goede bekenden en allen rijden zij daarbij in het opvallende Sourcy wielertenue. De heer Van den Berg liet die kleding op eigen initiatief maken. "Vooral omdat de kleuren erg mooi zijn, en zich er goed voor lenen" zo vertelt hij: "En omdat ik Sourcy Bronwater én wielrennen een prima combinatie vind". Het vijftal (op de foto v.l.n.r. Eric Willems, Joop v.d. Berg, Paul Versluis, Jos Schep en Anja Ver sluis) trok in deze kleding veel belangstelling tijdens onder meer fietstochten in de Arden nen en in Limbirg waar zij de route van de Amstel Gold Race reden. Belangstellenden voor de Sourcy wielerkleding kun nen hun bestelling via Vrumona plaatsen. De broek kost 55.- en het shirt 51.-If 53.- afhan kelijk of men kiest voor een lange of korte mouw. Grootscheepse BELANGSTELLING VOOR SAIL (3) Love for Sail' luidt de tekst op stic kers, die waren gemaakt met het oog op deze maritieme manifestatie in de hoofdstad. Uit het bezoekersaantal tijdens het evenement bleek overdui delijk dat de Nederlanders werkelijk van Sail houden. Naar schatting vijf miljoen bezoekers, drie miljoen meer dan was verwacht, heeft Sail Amsterdam '85 getrokken. Hun belangstelling gold vooral de imposante windjammers met de klinkende namen als Amerigo Vespucci, Dar Mlod- ziezy, Libertad en Krusen- shtern. Maar ook de vele andere schepen en scheepjes die op het IJ aanwezig waren. Kijken kon men ook naar de vele andere activiteiten die van 1 tot en met 6 augustus op het water waren georganiseerd. Niet op het water maar in de lucht speelden zich de eerste Saildag ook boeiende taferelen af. Bert Huizinga demon streerde met zijn in Seven-Up geschilderde Pitts Special duize lingwekkende figuren, nadat eerst de leden van het Pepsi Para-Team kleurige streamers in de lucht hadden getrokken terwijl ze naar beneden kwa men. Het is niet zo verwonder lijk dat de Amsterdamse hore cabedrijven deze dagen gouden tijden beleefden. Ook in de tot Sailcafé omgedoopte loods op de Oostelijke handelskade ston den de tapkranen niet stilUit de tap kwam uiteraard Heineken, het bier van een van de hoofd sponsors van Sail Amsterdam ZOMERFEESTEN RONDOM WANDEL EVENEMENT (4) Slechts 2.(XX) van de bijna 24.000 gestarte wandelaars slaagden er niet in de Vier daagse van Nijmegen te vol brengen. De anderen die spier- 22

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 22