leuen in de bouiiiErii Onvoldoende capaciteit, opkomende concurrentie en de behoefte aan recepties en partijen heb ben geleid tot de uitbreiding van Café Petit Restaurant "La Cocotte". Hoogvliet, oorspronkelijk een karakteristiek dijkdorp, was vóór 1934 een zelfstandige gemeente. Na de annexatie door de gemeente Rotterdam ontstond er behoefte aan expansieruimte onder meer t.b.v. de industriële ontwikkeling en woonruimte in de onmiddellijke nabijheid van de bedrijven in het Botlekge- bied, en die ruimte vond men in Hoogvliet. ACTIVITEITEN VAN HETHE1NEKEN BOUWBUREAU Goed opgebouwde exploitatie De overgang van La Cocotte 'oude stijl' naar nieuw is duidelijk zichtbaar, maar allerminst storend. Toenemende vraag naar huisvestings mogelijkheden, bestrijding van de woningnood en het vermijden van natuurlijke barrières, m.n. de Nieuwe Waterweg, vormde de aanleiding Hoog vliet te ontwikkelen. Medio zestiger jaren wijzigde de primaire functie van Hoogvliet geleidelijk van woonplaats voor industriële werkers in een opvangcentrum voor de Rotterdamse bevolkingsexpansie. Boven genoemde ontwikkelingen waren de aanlei ding voor de heer Bergwerff Sr. in 1963 in een kleinschalig winkelcentrum een snack bar te exploiteren onder de noemer "oud type". Gelijkertijd werd aangevangen met de opzet van een catering in de Botlek Ver- olme, Akzo). In 1970 werd een kleine snackbar overgenomen in het winkelcen trum Binnenban. Al spoedig bleek, dat de capaciteit onvoldoende was, zodat in over leg met de gemeente de mogelijkheid ont stond in de buurt van de grote parkeer plaats, één maal per week marktplaats, een café petit restaurant te stichten met een oppervlakte van 64 m vierkante meter. Ook hier bleek de capaciteit onvoldoende, zodat werd uitgebreid tot 96 m vierkante meter. La Cocotte (de letterlijke vertaling is 'ijzeren pannetje') was een gezellig, doch klein bedrijf. De capaciteit bedroeg: 60 zit plaatsen (incl10 aan de bar)Verder was er een terras met 40 plaatsen. Clientele bestond uit bezoekers en zakenmensen met relaties van de bedrijven in het winkelcen trum, doch ook van bedrijven uit de omge ving, gebonden aan haven en havenactivi teiten. Uit de laatstgenoemde groep kwa men ook aanvragen voor recepties en par tijen. Het winkelcentrum, waarin La Cocotte is gevestigd is niet bijzonder groot, doch biedt een geschakeerd assortiment van vestigingen waaronder Perry Sport en Albert Heyn. Sinds kort is aanwezig Maxis- vestiging met een zelfbedieningsrestaurant met 120 zitplaatsen, hetgeen concurren tie voor La Cocotte betekent. November 1984 werden uiteindelijk de zoveel bespro ken uitbreidingsplannen gerealiseerd. 20

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 20