Oarlant du m DOOR J. ZELLENRATH Toscane, je zou er telkens willen terugkomen om het te herontdekken. Om telkens nieuwe din gen te zien uit een onuitputtelijke voorraad. In een natuur, die je aangenaam en tevreden stemt. Florence, Siena, Arezzo zijn rijkelijk voorzien van kunstschatten die door de eeuwen heen gespaard zijn gebleven, sinds de Etrusken. De architectuur wordt beschreven vanaf 1063. Taal kundig was het Dan te, die gestalte gaf aan het Italiaans, zoals het in onze dagen nog gesproken en geschreven wordt. Terrasbouw. Typisch voor Toscane. Machi naal oogsten is hier niet mogelijk. De bewer king van de wijngaarden is erg arbeidsinten sief. 18 Zo oud als de geschiedenis van Tosca ne, is de geschiedenis van Chianti- wijn. De basis voor de huidige naam Chianti komt reeds voor in een document uit 790, toen nog Clanti geschreven. Sinds 1260 wordt in geschriften regelmatig mel ding gemaakt van wijnbouw en wijnen in het oorspronkelijke gebied Chianti dat wordt begrensd door Florence in het noor den en Siena in het zuiden. In onze dagen onderscheiden zich wijnen als Chianti Clas- sico van de wijnen met recht op de naam Chianti afkomstig uit de gebieden rondom. Een heuvelland met een milde regen, gevolgd in herfst en winter door uitbundig hemelwater. Eigenlijk kunnen we pas spre ken van een goede afbakening van de zeven produktiegebieden sinds de invoering van de denominazione di origine controllata. CHIANTI een_ verleden en een grote toekomst

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 18