200.000-ste Pepsi Proef op De Efteling werd groots festijn Op woensdag 27 augustus j.l. was het zover: de 200.000-ste Pepsi Proef sinds de start van deze campagne in april 1982. Uiteraard moest dat groots gevierd worden. Op De Efteling, het schitterende recreatiepark in Kaatsheuvel. Met een optre den van Roberto Jacketti and the Scooters, een disco show gedurende de gehele dag, landingen van het Pepsi Para-team, de springtoren en het springkussen van dit team. En met drie Pepsi Proef demonstratiewagens waar het de hele dag meer dan druk was. Alice proeft secuur, wijst Pepsi-Cola als de lekkerste cola aan en mag vervolgens een fraai cadeau in ont vangst nemen. Alles zat mee op woensdag 27 augus tus 1985. Het weer, licht bewolkt en het grootste deel van de dag zonnig ondanks veel somberder voorspellingen van het KNMI. Het feestterrein, de speel weide van de Efteling waar iedereen die dit park bezoekt zeker langs komt en er waren die dag rond 35.000 bezoekers (bijna 10.000 meer dan op een 'normale' woens dag) èn de stemming, zowel bij de organisa toren als bij het publiek. Al snel was duide lijk, dat vele jongeren speciaal voor het optreden van Roberto Jacketti and the Scooters naar De Efteling waren gekomen. Dit optreden was door middel van achter etiketten op honderdduizenden Pepsi liter flessen en via radioreclame op Hilversum III ruimschoots aangekondigd. Al rond half tien stonden de eerste fans bij het dranghek voor de toneelwagen van Roberto Jacketti and the Scooters. En dat, terwijl deze groep pas om 3 uur 's middags zou optreden! Om 10 uur startte de disco show van Tony Mou se, tot groot genoegen van de wachtende fans en de rest van het publiek. De stem ming kwam er al snel steeds meer in. Door de grote drukte op het feestterrein viel het zelfs niet mee tijdig een landingsterrein voor de parachutisten van het Pepsi Para team af te bakenen. Maar om 2 uur 's mid dags lukte het toch de vele duizenden belangstellenden buiten de afzetting te krij gen. Eens te meer werd duidelijk, dat Para demonstraties, hoe vaak ze ook worden gehouden, grote publiekstrekkers zijn. Toen het grote moment: de 200.000-ste Pepsi Proef. Wie zou het worden? Het Voor ze hun succesvolle podium-act begonnen hulden Roberto Jacketti and the Scooters zich in een deze gelegenheid passende outfit. De belangstelling was enorm. publiek verdrong zich om de Pepsi wagen. Maar slechts een kon er 'winnen'. Het werd Alice Kal verboer uit Leeuwarden. Evenals bij iedere andere 'jubileum' Pepsi Proef kreeg zij eerst te horen, dat zij de 200.000- ste was en werd zij pas daarna uitgenodigd de Pepsi Proef te doen - en dat onder de ogen van vele honderden belangstellen den! Uiteraard is dit iedere keer weer een spannend moment. Maar ook zij koos. Pepsi-Cola. Pepsi-Cola verraste haar met een schitterende stereo radio-cassetterecor der en van het Pepsi Para-team ontving zij een tegoedbon voor een cursus parachute springen op het Paracentrum in Texel. Daarna kwam, zeker voor de vele duizen den fans die met eindeloos geduld ruim 5 uur hadden gewacht, wellicht het hoogte punt van de dag: het optreden van Roberto Jacketti and the Scooters. Een perfect optreden, waardoor de stemming op z'n hoogtepunt kwam. Ruim een uur daverde het feestterrein van de hits die het publiek in extase brachten. Aan alles komt echter een eind. Toch liep de speelweide niet met een leeg. Want wederom zouden parachu tisten van het Pepsi Para-team landen. En wederom wist deze landing weer vele dui zenden belangstellenden te trekken. Met deze landing werd een schitterende dag afgesloten. De hemel trok dicht en de eer ste regendruppels kondigden zich aan. Maar niemand van de organisatie kon zich daaraan meer storen. 't was grandioos geweest!

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 11