n|Buuj5ailerlei Robot spreekt WELKOMST WOORD (1) Een heuse robot verwel komde de bezoekers die de open dagen bij de Drankenhan del Van Dorst-Liebrand-Olde- raan in Den Bosch bezochten. En diezelfde robot bracht de gasten vervolgens naar de gar derobe. Alle klanten van de drankenhandel waren voor die open dagen (op 23, 24 en 25 april) uitgenodigd. En meer dan negenhonderd personen gaven daaraan gehoor. Een gro te, in het dagelijks leven wat kille hal was voor deze gelegen heid herschapen in een gezel lige feestelijke ruimte. Vloerbe dekking, een flanellen plafond met daarin verwerkt sfeervolle lampen, tafels en zo'n 200 stoe len alsmede diverse stands met hapjes en drankjes zorgden voor de juiste stemming. Extra attractie vormde het Oosten rijkse orkest dat voor de levende muziek zorgde. "We hebben bewust gekozen voor deze vorm, waarbij we onze klanten echt te gast wilden heb ben. Wat we persé niet wilden was een soort beurs", aldus de bedrijfsleider van de dranken handel, de heer J. van Vliet. Getuige de reacties van de bezoekers is men daar in geslaagdTrouwens ook het vol tallige personeel van de dran kenhandel, in totaal 40 perso nen, was zeer te spreken over deze aanpak. Het bood hen de gelegenheid om zich in een ont spannen sfeer met hun dage lijkse klanten te onderhouden. Drievoudig jubi leum (2) Het was een opmerke lijke dag, de 22ste april jl.aan de Middenweg in Amsterdam. Inde aldaar geves tigde café-bar-bistro Franken- daal werden maar liefst drie jubilea tegelijkertijd gevierd. In de eerste plaats betrof dat het vijftigjarig bestaan van de zaak Frankendaal. De gebroeders Joop en Jaap Gunzel vierden tegelijkertijd dat zij al 35 jaar 'aan de zaak zijn'. En of dat nog niet genoeg was; Jaaps dochter Simone en haar echtgenoot Henk Meizen stonden die 22ste april stil bij het feit dat zij inmid dels alweer 12'/2 jaar het restau rant-gedeelte van Frankendaal onder hun hoede hebben. Het was wijlen Marius Gunzel, de vader van Jaap en Joop, die het café Frankendaal in 1935 armen en benen gaf. Jaap en z'n broer Joop leken aanvankelijk meer voor de scheepvaart te voelen, maar kozen in 1950 toch voor de horecaEn dat ze bij vader in de zaak begonnen lag het meest voor de hand. De gebroeders Gunzel worden daarbij terzijde gestaan door hun echtgenotes, en met recht mag hier dus gesproken worden van een familiebedrijf. Die familie (op de foto v.l.n.r. Bep en Joop Gunzel, Stien en Jaap Gunzel en Simone en Henk Meizen) werd op die gedenkwaardige dag uitgebreid in het zonnetje gezet. Via ondermeer honder den bezoekers die hun geluk wensen en cadeaus kwamen aanbieden, een drumband in de straat en de Heineken spankar voor de deur. Rotterdam VIERDE BEVRIJ DINGSFEEST (3) Rotterdam vierde op 5 mei massaal het bevrijdings feest. Met grootschalige gebeur tenissen op tal van plaatsen in de stad die op 14 mei 1940 z'n oorspronkelijke gezicht verloor bij het zware bombardement. In de binnenstad was op de Coolsingel tegenover het Stad huis (één van de weinige gebou wen in Rotterdam-centrum die de oorlogsjaren ongeschonden doorstonden) een groot podium gebouwd waar tal van artiesten optraden. In de direkte omgeving daarvan waren diverse tapfaciliteiten van Heineken geïnstalleerd. De bevoorrading daarvan geschiedde via een kelderbier wagen. Om het wandelende publiek. Daar vond eenspekta- kulaire vliegshow plaats. Met fameuze jachtvliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog, adembe nemende stunts van de Red Arrows en een kleurrijke drop ping van meer dan honderd parachutisten. Naar schatting meer dan 100.000 bezoekers genoten van dat alles. Zowel op het feestterrein langs de lan dingsbaan, in de hangar waar twee feestavonden plaatsvon den, in de tent voor piloten en bemanningen en in de ruimte voor genodigden was Heineken rijkelijk vertegenwoordigd met tal van faciliteiten. Aan de dui zenden bezoekers ging dat niet onopgemerkt voorbij ofschoon de buffetten buiten geen stormloop te verwerken kregen. Maar het was dan ook ijzig koud tijdens het vliegfeest. Hcinrkcn E, 22

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 22