Iemeü in de hnuuierii De Reehorst' voltooid na vijf uitbreidingen In Ede staat het cultureel- en congrescentrum De Reehorst. Vijf verbouwingen in twaalf jaar tijd waren er voor nodig om het te maken tot wat het nu is. Toen in 1972 het bestaande oude com plex'De Reehorst'was verbouwd en uitgebreid bleek,dat was bedoeld als een tijdelijke oplossing voor de snel groeiende gemeente Ede toch echt wel kon functioneren als een professioneel cultureel centrum. Niemand die op dat moment ver moedde dat er nog vier uitbreidingen bin nen 12 jaar tijd zouden volgen. Het mag trouwens een unicum genoemd worden dat alle vijf verbouwingen tot stand kwamen onder architectuur en projectlei ding van het Heineken Bouwbureau; bovendien steeds dezelfde medewerkers die nu dan ook blindelings de weg weten in dit enorme complex. Dat De Reehorst zoveel malen verbouwd moest worden, vindt vooral z'n oorzaak in het feit dat de omzet sinds 1972 vertienvou digd is. Dat brengt heel wat nieuwe eisen en wensen met zich. BEZOEKERS Per jaar brengen thans zo'n 40.000 mensen een bezoek aan de culturele activiteiten in het theater in De Reehorst. Ongeveer 100.000 personen bezoeken per jaar de bio scopen in het centrum en aan de congressen Een opname uit 1966 van De Reehorst in de oude vorm. Het theatercafé heeft een eigen sfeer. De bezoekers aan het theatercafé kunnen zich of aan een tafeltje of aan de bar verpozen. en '81 driftig werd gesleuteld aan De Ree horst, bleken die verbouwingen toch niet voldoende te zijn. Er was nog steeds niet genoeg ruimte om aan de vele aanvragen tegemoet te komen. Bovendien was door de geweldige stijging van de omzet de keu ken te klein geworden. En ook de opslag ruimte was niet voldoende meer. Al tijdens de verbouwingen in 1979 en 1981 werden er ideeën geopperd en op papier gezet. Een van die plannen, waarin ook een hotelaccommodatie was opgenomen, strandde op de plaatselijke politiek. Maar eind 1983 lag er dan toch een goedgekeurd plan voor een nieuw zalencentrum met uit breiding van de restaurants, nieuwe kanto ren, alsmede nieuwe keukens, opslagruim ten en personeelsruimten. Een jaar later, in oktober 1984 was de gehele operatie afge rond. LIGGING EN INDELING Voor het nieuwe zalencentrum was slechts één plaats beschikbaar, omdat zo langza merhand het gehele terrein van De Ree horst al was benut. Die resterende plaats - aanbouwen tegen de linker zijgevel - bleek echter zeer geschikt te zijn. Met als bijko- Een kijkje in het nieuwe restaurant-gedeelte. nemen ruwweg 300.000 mensen deel. Dat betekent dat er bijna een half miljoen men sen jaarlijks De Reehorst bezoeken. Die vele bezoekers treffen ondermeer een thea tercafé, een drietal restaurants, de grote schouwburgzaal met 700 zitplaatsen en nogeens vijftien congres- en vergaderzalen (voor bijeenkomsten van 10 tot 2.000 perso nen) in het centrum aan. NOODZAKELIJK Ofschoon na 1972 er ook in de jaren '76, '79 I 20 l I

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 20