Eind mei inviteerde wijnhandel Reuchlin (onderdeel van de Gedistilleerd enWijngroep Neder land B.V.) de vakpers voor een proeverij van bijzondere Bourgogne wijnen. Bijzondere proeverij bij Reuchlin In Nederland is Reuchlin de exclusieve vertegenwoordiger van het vermaarde Bourgogne-huis Bouchard Père et Fils. Voor de proeverij had Claude Bou chard, président directeur général een aan tal bijzondere wijnen uitzijn privé-collectie afgestaan. Samen met zijn export directeur José Diez luisterde hij de proeverij met zijn aanwezigheid op. Het Bourgogne-huis Bouchard Père et Fils bestaat meer dan 250 jaar en kan bogen op een zeer rijke traditie. De leiding van het huis is steeds in de familie gebleven waar van nu de achtste generatie, in de persoon van Claude Bouchard, de firma leidt. Bou chard Père et Fils is de grootste bezitter van eigen domaines in de Bourgogne met ruim 93 hectare. Samen met de wijnen die van contractpartners werden gevinifieerd, leverde dit in 1982 in totaal één en een kwart miljoen liter op. Bouchard is een belangrijke exporteur van Bourgogne wijnen. In 1984 exporteerde men 90.000 hectoliter waarvan 50% naar de Verenigde Staten ging en 40% in Europa bleef. In Europa is wijnhandel Reuchlin met een aandeel van 11% één van de gro tere importeurs van Bourgogne wijnen. Voornamelijk worden de wijnen van Bou chard afgezet in het horecakanaal, waarin de afgelopen jaren belangrijke vooruitgang is geboekt. De verwachting bestaat dat ondanks de geweldige prijsstijgingen van hoofdzakelijk witte Bourgogne, de markt enigszins zal kunnen stijgen. Van belang daarbij is de hoge kwaliteit van de wijnen van Bouchard Père et Fils die in hun Beaune Grèves 'Vigne de l'enfant Jesus' een waar vlaggeschip van de collectie heb ben. De foto's geven een impressie van de proeverij waarvan de door de heer Bou chard zelf geselecteerde Beaune-Marcon- nets het hoogtepunt vormden. Daarvan werd aan de proevers de jaargangen 1981, 1978, 1972 en 1964 voorgezet. Verder oog sten de La Romanée 1979 en de Vosne Romanée 1979 veel succes. Een dronk op de goede samenwerking! V.l.n.r. H. Koetsier, verkoopleider van Reuch lin; J. Diez, directeur export Bouchard Père et FiLs; J. Zellenrath, wijnkenner, -schrijver en - adviseur van Reuchlin; président-directeur général van Bouchard Père et Fils C. Bou chard; J. van der Zee, algemeen directeur Gedistilleerd en Wijn Groep Nederland en D. Noordijk, manager Reuchlin. Onder de gasten ook de bekende wijnschrijver Robert Leenaers (2e van links). De directeur export van Bouchard Père et Fils, de heer Diez, leidde de proeverij. De heren Bouchard en Van der Zee 'entre nous'rechts mevr. C.A.J.M. Fles, inkoper van Reuchlin. Aandachtig proeven van de witte Bourgognes. 13

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 13