IN SAMENWERKING MET NEDERLANDSE CASINOS Dit jaar is voor de tweede maal de Holland Casinos longdrink- en cocktailcompetitie georgani seerd waarbij de Nationale Stichting Casinospelen en de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland (GWN) in Zoetermeer nauw samenwerken. Coebergh Bessenjenever was het produkt waar dit maal mee werd gewerkt. Vorig jaar stond Paradisi centraal. Deelname aan deze competitie (waar voor het reglement was afgeleid van dat van de Nederlandse Bartenders Club) stond open voor alle barmede- werkers van de casino's in Scheveningen, Zandvoort en Valkenburg. Allen konden zij in de bar vantevoren experimenteren met longdrinks en cocktails met Coebergh Bessenjenever. Een ieder stuurde zijn recept in naar de deskundige jury die aan de hand daarvan een voorselectie maakte. Een tweede selectie vond plaats tijdens de halve finale op 15 mei. Twee barkeepers van de Nederlandse Bartenders Club maakten op vaardige wijze en aan de hand van de aangedragen recepten de drankjes klaar. Een vijf personen sterke jury koos daaruit vijf longdrinks en evenveel cock tails die op 31 mei in het Casino Valkenburg de finale bereikten (zie volgende pagina). De meest geslaagde longdrink en cocktail werden beide beloond met een wisselbeker, die de winnaar een jaar in huis mag hou den. PROMOTIE In de drie casino's wordt deze en de nog komende maand sterk de aandacht geves tigd op deze competitie. De winnende drankjes worden aangeprezen op tafelkaar- ten en nog veel aantrekkelij ker voor de casi nobezoekers (in 1984 waren dat er ruim 1,2 miljoen) is dat in die periode die drankjes voor bijna de helft van de gebruikelijke ver koopprijs worden aangeboden. waarde aan om de gasten een goed produkt voor betaalbare prijzen aan te bieden. Keu kens, bars en café-gedeelte zijn geopend van twee uur 's middags tot twee uur 's nachts. Men werkt veel met plate-servi- cemet uitzondering van de vestiging in Val kenburg waarvan het gerenommeerde res taurant 'Le Jardin' deel uitmaakt. UITBREIDING Het hoofdkantoor van de Stichting en de drie vestigingen geven momenteel werk aan 800 mensen. In de komende jaren wordt het aantal casino's met vijf uitge breid. Dit najaar wordt al een voorlopige Rotterdamse vestiging geopend in het Hil- ton-hotel aldaar, in afwachting van de nieuwbouwplannen aan het Weena die begin negentiger jaren voltooid moeten zijn. In 1991 moet de gehele uitbreidings fase voltrokken zijn en zal Amsterdam het grootste casino van ons land hebben, waar op 7.000 vierkante meter 42 speeltafels en 400 speelautomaten per dag naar schatting zo'n 2.500 bezoekers zullen trekken. Tegen die tijd zullen 2.000 mensen werkzaam zijn bij de Stichting, een uitbreiding met 1.200 personen. De jury aan het werk tijdens de halve finale, v.l.n.r.: Th. de Rond (GWN), J.G.C.M. Janssen (GWN), mevr. S.A.M. Voortman-Baars (Nat. Stichting CasinospelenW.E. van Till (Heineken) en H.R. Hilber (Nat. Stichting Casinospelen TOEGEVOEGDE SERVICE De Nationale Stichting Casinospelen behoort tot een van de grootste horeca- ondernemingen in ons land, ofschoon het horeca-gedeelte eigenlijk een toegevoegd service-element is. De bezoekers komen in eerste instantie toch voor het spel. In de horeca-tak binnen de casino's werd vorig jaar een stijging van de opbrengsten van 2,1 miljoen gulden gerealiseerd. Zo'n 65% daarvan betrof de omzet in dranken. Sei zoensinvloeden kent men niet bij de casi no's. Tot voor twee jaar werden alle horeca- aktiviteiten verpacht aan derden. Sinds men dat onderdeel in eigen hand heeft genomen, is een prijsverlaging doorge voerd. Bij de Stichting hecht men er veel De bars zijn geopend van twee uur in de mid dag tot twee uur 's nachts. In de casino's vormen de horeca-activiteiten een toegevoegd service-element; de bezoekers komen om te spelen. 11 Coebergh als inzet bij cocktailcompetitie

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 11