Met Bokmaoude genevereen goede haringvangst De lekkerste kippen staan op één pootje DE LEKKERSTE KIPPEN STAAN OP ÉÉN POOTJE. De tijd om oud en nieuw te vieren staat weer voor de deur, en dat betreft dan de com binatie van oude genever van Bokma en nieuwe haring. De zeillogger 'Geesje van Urk' wordt ingezet voor de promotionele aktiviteiten voor Bokma oude genever. Een 'kip op één pootje' mag wat ongeloof waardig klinken, dat is het zeker niet als we spreken over Zwarte Kip, Neerlands bekendste advocaat die vaak wordt genut tigd uit een glaasje op een voet. Hoewel advocaat zó uit dat glaasje of in combinatie met bijvoorbeeld vla, ijs of gebak het gehele jaar door gretig aftrek vindt, liggen de hoogtijdagen voor dit produkt toch nog steeds rond de Kerst èn in het voorjaar rond de Paasdagen. TWEE MILJOEN FLESSEN Dan wordt bijna de helft van de jaaromzet in Zwarte Kipadvocaat, ruim twee miljoen flessen, gerealiseerd. De in 1983 in gebruik genomen nieuwe fabriek voor Zwarte Kip in Leeuwarden draait kort daarvoor dan ook op volle toeren. Op nog zeer ambachte lijke wijze wordt dan van verse eieren, brandewijn en suikerstroop advocaat gekookt. Een zeer secuur werk, want om de advocaat zó te bereiden dat de juiste dikte wordt bereikt is nog puur vakwerk. ,De advocaatmaker is voortdurend bezig om het juiste moment vast te stellen waarop de advocaat het punt bereikt om gekoeld te kunnen worden. Technisch is die De advocaatmaker aan het werk. procesbewaking niet te regelen. Een pan netje, om monsters te nemen, en een spa tel, om 'strepen' in de gele vloeistof te trek ken om de dikte te controleren, zijn in feite de enige gereedschappen die de advocaat maker daarbij ter beschikking staan. ACTIE Met nog minder 'gereedschap' - een lepel tje is voldoende - kan de consument het stellen. En om ze daartoe aan te zetten wordt er in deze periode weer veel actie ondernomen, ondermeer via commercials op de televisie en met advertenties voor 'de lekkerste kippen die op één pootje staan'. Op 1 juni is het Vlaggetjesdag in Schevenin- gen en dat is voor de fervente visliefhebber een duidelijk signaal dat de nieuwe haring er weer aan komt. Omdat juist die nieuwe haring zich uitstekend laat combineren met oude genever is door Bokma een promotio neel actieplan opgesteld om de merkbe kendheid van met name de oude genever verder uit te bouwen. De actie richt zich op zowel thuisverbruik als horeca. Voor de afnemers in de horeca wordt het inmiddels bekende 'maatjespakket' straks weer gele verd bij de afname van minimaal drie fles sen oude genever. Dat pakket bestaat uit 150 Bokma-haringprikkers, een vijftal tafelkaarten en een poster. PROMOTIE De combinatie oude genever en nieuwe haring wordt aangegrepen om een flink aantal promotionele activiteiten op touw te zetten. Gedurende de actieperiode die loopt van eind mei tot ver in juni worden er ondermeer toonbank-displays uitgezet bij de slijters. Een verkleinde uitgave van het blad Vis Kulinair - met o.a. recepten met haring uiteraard in combinatie met Bok- ma's oude genever - wordt diezelfde periode aan elke fles Oude Bokma beves tigd en is op die manier een leuke attentie voor de consument. Via ongeveer twintig huis-aan-huisbladen kunnen diezelfde con sumenten ook meedoen aan een limerick wedstrijd. Een kleine veertig winnaars gaan vanaf 1 juni elk vier dagen mee met de oude zeillogger 'Geesje van Urk' die wordt ingezet voor promotioneel werk. Dit fraaie schip begint op Vlaggetjesdag in Schevenin- gen aan een tour langs een hele serie vissers plaatsen om haring en genever aan te bie den aan de verschillende colleges van bur gemeester en wethouders. De actie met 'Geesje' is nieuw, en vloeit voort uit de eveneens nieuwe samenwerking tussen Bokma en het Produktschap voor vis en vis- produkten. Als uitvloeisel van die samen werking zullen er ook enkele duizenden raamstroken (waarop die combinatie nieuwe haring/oude Bokma wordt afge beeld) naar circa 2.500 viswinkels worden gestuurd. Niet alleen in de mini-uitgave van Vis Kulinair is Bokma prominent aanwe zig, ook in het 'echte' nummer is dat het geval. En dat exemplaar gaat in een grote oplage naar zowel slijterijen als viswinkels, waar het gratis aan het publiek wordt ver strekt. Gelet op al die activiteiten (waartoe ook de grote full-colour advertenties in o.a. het Algemeen Dagblad en De Telegraaf gerekend kunnen worden) rekent men voor Oude Bokma, marktleider in het seg ment oude genevers met circa 50% aan deel, dan ook op een 'goede vangst' als de tijd van de nieuwe haring weer aanbreekt. 9

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 9