Gewoon lekker drinken watje lekker vindt Coebergh ijs Nu ook Duitse wijn uit het wijnvat Hveede plaats voor San Patricio Coebergh bessen is één van de weinige gedistilleerddranken met een zomers karakter. Op een warme dag is Coebergh met ijs of gemixed een niet te versmaden verfrissing. Dat zonnige karakter sprak al duidelijk uit de inmiddels bekende tijd schriftcampagne met schaduwen o.a. op de tennisbaan en in het zwembad. Het sprak duidelijk uit de tv-commercial met Patty Brard met haar 'girls' aan haar privé-zwem- bad in L. A. èn het spreekt duidelijk uit de allernieuwste commercial voor Coebergh die dezer dagen voor de eerste maal op de televisie èn in de bioscopen wordt ver toond. De opnames daarvoor werden gemaakt in Miami (USA) en tonen een schitterend jacht, een fraaie zee en een al even fraaie vrouw die door een rasechte playboy wordt belaagd. Met alle geweld wil hij wat te drinken aanbieden, en komt met de meest uiteenlopende drankjes aanzet ten Zij volhardt echter in het feit dat ze een Coebergh ijs wil hebben. En ze krijgt uit eindelijk wat ze hebben wil. De charmeur knipt met de vingers en een helicopter voert haar Coebergh ijs aan. Dat alles onder het motto; 'Gewoon lekker drinken wat je lekker vindt. Deze nieuwe com mercial past geheel in het concept om Coe bergh als jong en dynamisch onder de aan dacht van de consumenten te brengen. De reclame-strategie voor Coebergh mikt voor een groot deel op jong publiek, echter zon der de wat oudere vrouwen - Coebergh is voofal een vrouwendrankje - af te stoten. Dat die aanpak succes oplevert is duidelijk. Met zo'n 45 procent marktaandeel is Coe bergh de onbetwiste marktleider. Ook de merkbekendheid is groot, zo stelde het weekblad Adformatie vast in het perio dieke onderzoek, waarin Coebergh als enige bessenjenever wordt genoemd. Behalve de uitstekende kwaliteit heeft ook zeker de reclame daarbij een voorname rol gespeeld. De advertenties met schaduwen en glaasje Coebergh werden niet alleen in vakkringen geroemd en met prijzen beloond, ook door het publiek werd met enthousiasme gereageerd. Ondermeer door massaal reprodukties op te vragen. Inmiddels is Verkerke Posters in dit 'gat in de markt gesprongen' en heeft twee fraaie fotografiën uit de serie (gemaakt door foto graaf Hans Kroeskamp) uitgezocht om daarvan posters te maken die in de handel gebracht zullen worden. Aansprekende commercials en fraaie advertenties zijn ech ter niet de enige middelen om Coebergh z'n positie als marktleider te doen handhaven. In discotheken en op campings zal de com binatie Coebergh met ijs, als gedistilleerd voor de zomermaanden bij uitstek, de komende maanden ruimschoots onder de aandacht van vooral het jongere publiek worden gebracht. Bovendien wordt er een Coebergh proefstand geïnstalleerd op diverse massaal - vooral door vrouwen - bezochte beurzen en evenementen. Zoals op de pas afgesloten Huishoudbeurs in Amsterdam, waar Coebergh deelnam aan het 'Hou van Holland-projekt' waar tal van Nederlandse produkten werden aangepre- Man: Vrouw: Man: Vrouw: Schatje, wat zal ik voor jou inschenken? Een mooie champagne, he. Nee. nee Cuba Libre on the rocks. Nee? 'n Sparkling Gin Fizz, een. Coebergh IJs. Een Coebergh ijs, maar dat is mijn favoriete drankje. Een ogenblikje. Bertus! 2 Coebergh IJs. Het komterzoaan. Even halen, heerlijk, Coerberghje, even de glaasjes frapperenkoel maken, en we hebben het voor mekaar. Het komt zo in orde Een Coebergh IJs, meneer. Dank je, Charles. Op je Gezondheid. Gewoon lekker drinken wat je lekkervindt. Coebergh IJs. Wijnhandel Reuchlin heeft het assortiment wijnen voor het Vin de la Cave tapsysteem uitgebreid met een witte Duitse wijn. Daar mee inhakend op de steeds groter wor dende belangstelling voor witte wijnen, zoals recent weer bleek uit het jaarlijks onderzoek in opdracht van de Commissie voor Wijn van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten. Een steek proef onder 5.000 huishoudingen toonde aan dat in twee jaar tijd de consumptie van witte wijn was gegroeid naar ruim 48% aan deel. De witte Duitse wijn voor het wijntap- systeem is verpakt in de bekende, zich vacuümzuigende 10-literzak die in een kar tonnen doos zit opgeborgen. Deze doos is met een simpele handeling te plaatsen in zowel de single- als de triple-bar. In de voor delige tienliter-verpakking waren al ver krijgbaar Vin de la Cave blanc sec, blanc demi en rouge. De Garvey-sherry San Patricio uit het assortiment van de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland bereikte een twee de plaats in de wijntest die vorige maand werd georgani seerd door het blad Horeca, een uitgave van Misset. Onder leiding van wijnschrij ver Robert Leenaers was een panel geformeerd dat negen Fino- en drie Manzanilla- sherrys kreeg te beoordelen. In dat panel hadden zitting de culinair journaliste Wina Bom, Jaap Rijks (sherryproever bij de Keuringsdienst voorWaren in Amsterdam) en de manager van The Continental Bodega in Amsterdam, Lex Steeneken. De gemiddelde waardering van 8,4 punten voor San Patricio was de op één na hoogste score die het drietal toekende aan de in totaal 12 sherrys. Tio Pepe van Gonzalez Byass bereikte het hoogste gemiddelde, namelijk 8,7 punten. De beoordelingen van de individuele panelleden m.b.t. de San Patricio luidden als volgt: Wina Born: 'Weinig neus. Prettige, lichte Finosmaak. Iets prikkelend op de nasmaak. Waardering: 7,5 Jaap Rijks: 'Lichte schone kleur. Een echte Fino met een heel speciaal bouquet. Hoewel iets ziltig is de smaak toch zeer Fino. Mooie sherry.Waardering: 8,3 Lex Steeneken: 'Strokleurig. Bouquet krui dig en vol. Smaak mooi, stevig en kurkdroog. Een zeer plezierige wijn.Waardering: 9,5 Robert Leenaers (die als voorzitter geen punten toekende): 'Groenwaas in diepgeel. Intense en zuivere geur. Zeer geconcentreerde smaak: ziriver, zacht, beendroog met amandel en een lange, lange afdronk. Zeer verdienste lijke sherry. 8

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 8