diezelfde twee kwartjes per week. Nadien werkte Frans in verschillende horeca-zaken tot hij zich in 1951 definitief ves tigde in Metropole. De eerste besprekingen om dat eigen bedrijf van de grond te krijgen vonden (kan het Brabantser?) plaats tijdens de kermis in 1949. Daarbij aanwezig waren onder meer mensen van Heineken en de oude heer Hoppe. En dat is nu nog duidelijk te merken aan de lichtreclames bij Metropole. Vooral de gemoedelijke sfeer bij de Jansens is befaamd in ruime kring. Tijdens de jubi leum-viering opende de direc teur van de Bossche VVV het buffet - genaamd Dis 800, en dat mede gelet op het 800-jarige bestaan van Den Bosch - terwij 1 ook de carnavalsvereniging en de hofkapel De Kikvorschen deze gelegenheid om Frans in het zonnetje te zetten niet lieten passeren.In een gezellig hoekje van het café brachten Frans en Rinie (midden) die dag een toast uit met Heineken mede werkers (v.l.n.r. J.F.Olderaan, A.H. Bosch en C. Voermans geheel rechts) met wie zij in de loop der j aren goede kontakten hebben onderhouden (foto 3). S HIRES BEGEVEN ZICH OP GLAD IJS (4) Alsof ze nooit anders hadden gedaan stapten op 10 maart twee van onze Shires het (kunst)ijs van de hoofdstedelijke Jaap Eden- baan op. Daarbij het nieuwste paradepaardje van de afdeling Reclame Service voortrek kend: een brouwersslede. Rond de eeuwwisseling gebruikten de bierbrouwerijen dergelijke sleden nog als trans portmiddel bij de bierleveran tie. Doorgaans reden de 'sle den' op wielen. Zodra het weer het echter toeliet, werden de wielen gedemonteerd en werd het onderstel als slee gebruikt. Dat was voor de eigenaar voor deliger. Want terwijl op karren en wagens wèl belasting werd geheven, waren de sleden hier van vrijgesteld. Naarzo'n oud model slede is ook de Heineken brouwersslee gemaakt. Door dat er wielen onder de slee bevestigd kunnen worden, kan dit promotie-voertuig gedu rende het gehele winterseizoen ook worden ingezet op de weg in bijvoorbeeld optochten. Z'n eerste gebruiksmogelijkheid ligt uiteraard op het ijs, zoals ook duidelijk werd gemaakt tij dens het Oudhollands IJsfeest op de Jaap Edenbaan. Temid den van een dertigtal andere sle den en arren werd de Heineken slee moeiteloos over de baan rondgetrokken door de vrolijk ronddravende Shires. Het was beslist niet te zien dat de eike houten slee met daarop twaalf eikehouten fusten in totaal zo'n duizend kilo weegt. Zichtbaar moeilijker hadden de koetsiers het bij het onderdeel ringste ken, al ging dit beter na enig oefenen. Voor de slee zal ook een Amstel bord worden gemaakt, zodat hij in de toe komst deel kan nemen aan Hei neken èn Amstel evenementen SUPER BIERPUL VOOR CAFÉ MELIEF BENDER (5) Ze zullen blij geweest zijn dat ze er waren, de klanten van Melief Bender. Die middag van de 29e maart was er een klein feestje in dit gerenom meerde Rotterdamse café. Eigenaar Willem Langstraat had zich opnieuw onderschei den van zijn collega's. Met ruim 1200 hectoliter had hij de hoog ste omzet in 1984 van de Rotter damse Heineken café's. En dat werd gevierd. De brouwerij was er met een delegatie op uitge trokken om de 'beste gastheer van Rotterdam', zoals hoofd horecagebied Rotterdam Lex Redelé hem omschreef, te feli citeren. Willem Langstraat kreeg een haast manshoge replica van een Heineken pul van waaruit hij staandevoets zijn dankwoord aan personeel en klanten uitsprak. En voor alle aanwezigen in het stamp volle café zat er uiteraard een rondje in het vat! Op de foto Willem Langstraat, in de pul, geflankeerd door zijn medewer kers (rechts). Links proost Lex Redelé hem toe. Op de voor grond links hoofd verkoop horecagebied Rotterdam Jacques Dello. Heine L: k omzl MELIEF BEN* 23 I 1980-10 I 1981 -10» "1 I 1982 -1034 4 I 1983-1002.' 1984-12549

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 23