flieuius allerlei AFE 'DE PUIN HOOP' IS WEER OPGERUIMD (2) de verbouwing in volle gang was, zagen Toon en Corrie Gerritsen in Hilvaren- beek toch kans een deel van hun café De Tourist open te houden. Met moeite konden daarin net vijftien gasten een plaatsje vinden en die spraken dan ook schertsend over café 'de Puinhoop'. Inmiddels is er veel veranderd. De burgemees ter van Hilvarenbeek hero pende half februari café De Tou rist annex het zalencentrum De Posthoorn, waar het echtpaar Gerritsen in de HeinekenT- ford en onder politie-begelei- ding naar toe werd gebracht. Een verbouwing van een half jaar en nogeens een half jaar tekeningen en plannen maken gingen aan dat moment vooraf. Het gevolg van dat alles is wel dat het pand nagenoeg verdub beld is. Het café-gedeelte is nu zo'n 100 meter in het vierkant en in het zalencomplex - door schuifwanden in kleinere gedeeltes te verdelen - kunnen zo'n 300 personen terecht. Met het zalencomplex De Post hoorn (foto 2) mikt het echt paar Gerritsen behalve op fees ten, partijen en bruiloften vooral op busgezelschappen uit binnen- en buitenland die veel vuldig Hilvarenbeek aandoen. "En dat zijn gezellige mensen om voor te werken, allemaal mensen die lekker een dagje uit zijn of op weg van of naar hun Nederlandse UITGAVE VAN STAN DAARDWERK LICHINE(l) Als ik van tevoren geweten had hoeveel werk er in zou gaan zit ten, was ik er nooit aan begon nen!". aldus Jan Zellenrath (via z'n rubriek 'Parlant du Vin' vaste medewerker van Tap Schap), die samen met Gert Crum de redactie verzorgde van de Nederlandse editie van Alexis Lichine's Wijn Dran ken Encyclopedie. Een 'pil' van ruim duizend bladzijden met een schat aan informatie over vooral wijn, maar ook over gedistilleerd, likeur en bier. De heer Lichine begon in 1956 met het te boek stellen van alle wetenswaardigheden die hij op dit terrein had verzameld. Op dat moment nog niet wetende dat het elf jaar zou duren alvo rens het boek afgerond kon wor den en in druk zou verschij nen Dat was in 1967 en Lichine - eigenaar van Chateau Prieuré- Lichine in Margaux-Médoc in Frankrijk - oogstte veel succes met die uitgave, zoals dat trou wens ook gebeurde met andere wijnboeken van zijn hand. Een uitgave in het Nederlands van deze Encyclopedie lag dus voor de hand. Behalve vertalen moest het omvangrijke werk op een aantal punten ook nog geac tualiseerd worden. En de heer Zellenrath bewerkte eigenhan dig ook nog flinke stukken tekst die handelen over de Italiaanse wijnen. "Achteraf ben ik toch wel trots er aan meegewerkt te hebben, maar er zijn toch ook momenten geweest dat ik spijt had er aan te zijn begonnen. Ook omdat het allemaal zo snel moest. De eerste kontakten werden begin '83 gelegd en eind '84 moest het boek bewerkt en vertaald in de winkel liggen." aldus Jan Zellenrath die zelf ook nogeens een encyclope disch werk over alcoholische dranken denkt te schrijven. "Maar dat doe ik dan pas wel na m'n pensionering, als ik er de tijd voor kan nemen!". (Alexis Lichine's Wijn Dranken Encyclopedie, Uitgeverij Lui- tingh Utrecht, f 39,50) vakantiebestemming" zegt de heer Gerritsen die tezamen met z'n vrouw en de hulp van part time krachten het bedrijf runt. Thans wordt druk gewerkt aan de aanleg van de theetuin - met plaats voor circa 150 personen - en de parkeerplaats bij DeTou- rist/De Posthoorn. Vóór het zomerseizoen aanbreekt moet ook dat karwei nog geklaard worden. De gehele renovatie van 'de Puinhoop' heeft dan een investering van ruim één mil joen gulden gevergd. F RANS JANSEN 50 JAAR IN HORECA (3) Met een originele Brabanse koffietafel, compleet met balkenbrei, zult en kaantjes vierde de 64-jarige Frans Jansen met z'n echtge note Rinie en een honderdtal gasten in februari zijn vijftig jarig jubileum in de horeca. Koken is nog steeds een hobby van de heer Jansen die sinds 1951 eigenaar is van het café restaurant Metropole in Den Bosch, en daar dagelijks achter het fornuis is aan te treffen. Zijn vrouw heeft ook haar vaste plek, namelijk achter het buf fet. Als 14-jarige jongen begon de heer Jansen als leerling-kok bij 't Kupke aan de Bossche Schapenmarkt. Om de kook kunst meester te worden moest hij het eerste jaar wekelijks twee kwartjes betalen. Het jaar daarop ging hij zijn leergeld terugverdienen en ontving hij r 22

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 22