Jan van der Croon ben bewezen. De inrichting is eenvoudig maar smaakvol; de verlichting zeer doel treffend en sfeervol. De sfeer in het bestaande gedeelte in de zalen ademt een zekere bescheidenheid, gecombineerd met een zich niet opdringende luxe. De Brasserie is bewust anders ontworpen Teneinde zoveel mogelijk drempelvrees weg te nemen werd dit onderdeel in hout uitgevoerd inclusief de vloer. Het kleurge bruik is beperkt tot donkerbruinoker, don kerrood en crème. De Brasserie is vooral bestemd voor passantenmaar vervult tege- lijkertijd ook een duidelijke functie in het hotel- en zaalgebeuren. HET EXTERIEUR De gevels op de begane grond bestonden uit een betonconstructie met ca. 3 m hoge aluminium/glaspuien. Daarboven een gevel met paars/rode stenen, waarin glas openingen met witte deurplaten. Het geheel gaf een utilitaire indruk en miste alle vriendelijke uitnodigende warmte, die een dergelijk horecabedrijf nodig heeft. De hotelverdieping werd nog niet aange pakt; de begane grond echter wel. Samen met architect Henk Bulter uit Den Bosch werd een gevel ontworpen, die o.m. voorzag in het verplaatsen en accentueren van de entree, het maken van een eigen entree voor de Brasserie en het vervangen van de glaspuien door puien met een hou ten borstwering en een zonweringskoof. De kleurstelling werd donkerrood met crè me, waaraan nog een buitenverlichting werd toegevoegd zodat er thans een vrien- delijke en uitnodigende facade is ontstaan. VERANDERING Om de potentiële klantenkring duidelijk te maken dat er één en ander veranderd was werd de naam veranderd van 'Jan van Weert' in 'Jan van der Croon'. (In het bestek van dit artikel voert het te ver om uit te leggen op welke wijze deze twee 'Jannen' op historische wijze met Weert verbonden zijn.) Tegelijkertijd werd de huisstijl veran derd en aangepast. Na alle ingrepen beschikt het bedrijf thans over: - riante entree met receptie - 6 kegel- en 4 bowlingbanen - een a la carte restaurant (ca. 60 plaatsen) - 4 zalen - een Brasserie (ca. 65 plaatsen) - een ruime foyer met een grote bar, leesta fel en biljart - 38 moderne hotelkamers Dit alles aangevuld met de nodige dienst en opslagruimten en voorzien van moderne gemakken en installaties. De groeimoge lijkheden van Jan van der Croon zijn overi gens nog niet ten eindeDe kelder onder de bowling is de aangewezen plek om die ver dere groei op te vangen, ofschoon daarbij wel grote technische problemen om de hoek zullen komen kijken. Maar dat maakt de uitdaging er niet minder om. Een vriendelijkeuitnodigende fagade. De lounge. 21

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 21