lEPEn in dB bouwerij Weert is een van de fraaie "Poorten van Limburg". Gelegen aan de rand van de Peel en in de onmiddellijke omgeving van één van de drie Nederlandse zandverstuivingsgebieden n.l. de Weerterbergen. In het hart van deze plaats is een veelomvattend horeca-bedrijf gevestigd, met de naam: "Jan van der Croon". Sedert 6 september 1984 ontvangen Marie-José en Hans Munten vele gasten van uitlopende pluimage in hun fraaie bedrijf. Voordat het ech ter zover was, moest er een lange weg wor den afgelegd. De eerste schreden werden gezet met de aankoop van een in 1980 nieuw gebouwd pand, waarin hotel-restau rant Jan van Weert was ondergebracht. Dit bedrijf beschikte tevens over een zestal kegel- en een viertal bowlingbanen, onder gebracht in een ouder aanpalend gebouw. Van de nieuwbouw stond vanaf het begin ca. 450 m2 begane grond ongebruikt. De Hotel Exploitatie Maatschappij Midden Limburg BV werd gesticht met als voor naamste doelstelling het niet erg riant func tionerende Jan van Weert nieuw leven in te blazen en er een bedrijf van te maken waar Weert trots op kon zijn. Het Heineken Bouwburo is vanaf het prille begin mede betrokken geweest bij het ontwikkelen van ideeën en plannen om aan bedoeld streven vorm en gestalte te geven. In nauwe samenspraak met vooral de fami lie Munten werd een plan ontwikkeld, wat in hoofdlijnen voorzag in: - een betere organisatie en een intiemere sfeer in het bestaande interieur; - een bedrijfsuitbreiding door de beschik bare 450 m2 te gaan inrichten; - het aanpakken van de gevels en entree op de begane grond. DE UITBREIDING Op grond van de marktsituatie, het bedrijfskarakter en een reeks van andere factoren werd besloten om het ongebruikte gedeelte van het pand vooral te benutten en in te richten als zaalruimte. Eén deel ervan werd bestemd tot Brasserie. Een dergelijk besluit is altijd sneller genomen dan uitge voerd, al was het alleen maar omdat elke ruimte eisen stelt aan nevenvoorzieningen zoals magazijnen, gangen, toiletten, vlucht wegen e.d. Terwijl ook de technische voor zieningen, zoals electrische-, verwarmings- en luchtbehandelingsinstallaties, veel aan dacht vragen. Uiteindelijk is er een drietal koppelbare zalen van ca. 65 m2 elk ontstaan die in de praktijk hun bruikbaarheid ten volle heb- Verplaatste en geaccentueerde entree. INDELEN Dit soort zaken begint meestal met het organiseren van de plattegrond. Met andere woorden een zodanige indeling kie zen, dat zowel voor gasten als voor het per soneel een optimale situatie ontstaat. Omdat er tevens uitbreiding aan de exploi tatie werd gegeven was een aanpassing dringend noodzakelijk. De voornaamste ingrepen bestonden uit het separeren van de kegel- en bowlingbanen van de foyer, als mede uit het creëren van een gang naar het nieuwe gedeelte. Daarmee werd er tevens het a la carte restaurant aangepast. De in combinatie met deze ingrepen toegepaste veranderingen in vloerbedekking, gordij nen, meubilair, armaturen, kleuren en tafelpresentatie brachten een veel intiemer interieur tot stand. Veel hout in de Brasserie. HOTEL RESTAURANT ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Het tweede leven van 20

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 20