"Heeft't geen kleurstof? Dus ikian ervan .alles bij Iragen? Pepsi-Cola in airbrush iSB Zuivere campagne voor Seven-Upfeverde prima resultaat op Op deze wijze werd gewerkt aan het verster ken van het image van Seven-Up. Een modieuze jonge vrouw met een blikje Seven-Up in de hand en een wat verbaasde blik in de ogen; boven haar hoofd staat in grote letters geschreven "Heeft 't geen kleurstof? Dus ik kan er van alles bij dra gen Dat was een van de advertenties uit de 'Feiten over Friscampagne' waarmee Seven-Up startte eind 1983. Een gerichte campagne om bestaande misverstanden weg te nemen als zou Seven-Up conserveer middelen, saccharine en kunstmatige kleur- en smaakstoffen bevatten. Op tal loze manieren werd uitgedragen dat 'Se ven-Up puur Seven-Up' is; via adverten ties, posters, lucifermapjes en zelfs via de Seven-Up Frisfoon. Een speciaal telefoon nummer waar consumenten terecht kon den voor informatie over de ingrediënten van frisdranken in het algemeen en Seven- Up in het bijzonder. OPMERKELIJKE UITKOMST Uiteraard werden onderzoeken gehouden om het effect van die campagne te meten. Waarbij de onderzoekers navraag deden bij degenen die de dagelijkse boodschappen doen. De uitkomst is zeer opmerkelijk. In augustus '83 - dus vóór de 'Feiten over Fris campagne' werd opgestart - verkeerde meer dan de helft van de ondervraagden (56,6%) in de veronderstelling dat Seven- Up een of ander conserveermiddel bevat. Ruim een jaar later, en inmiddels wijzer door die campagne, was nog maar 39,5% van de ondervraagden die mening toege daan. De mening over het gebruik van kunstmatige kleurstof in Seven-Up wij zigde ook drastisch in datzelfde tijdsbestek. Aanvankelijk antwoordde van elke vijf ondervraagden één persoon daarop beves tigend (21,3%) maar na een jaar campagne voeren was het de overgrote meerderheid van de geraadpleegden duidelijk dat Seven-Up geen kunstmatige kleurstof bevat; slechts 8,1% verkeerde nog in de ver onderstelling dat die stof in Seven-Up is ver werkt. Ook betreffende het gebruik van saccharine en kunstmatige smaakstof in Seven-Up bleek zich in een jaar tijd een opmerkelijke bewustwording te hebben voltrokken bij de consumenten. 'Feiten over. leverde niet alleen op dat de consumenten zich bewuster werden van de natuurlijke samenstelling van Seven- Up, maar tevens is uit het onderzoek geble ken dat Seven-Up zich mede daardoor nadrukkelijker en in meer positieve zin onderscheidde van de andere frisdranken in het lemon-line segment. IT'S MAGIC Om de unieke en natuurzuivere smaak van Seven-Up magische kwaliteiten toe te schrijven is voor reclamemensen geen al te grote stap. "It's Magic" is dan ook het thema voor Seven-Up geworden zoals dat dit jaar internationaal wordt gehanteerd. En waarvoor ondermeer twee flitsende commercials zijn samengesteld die wereld wijd te zien zullen zijn. De Nederlandse televisie draagt dat thema wekelijks, Sky- channel (in een groot deel van Nederland via de kabel te ontvangen) dagelijks uit. Radio, bioscoop en de videonetten in de vakantieparken van Sporthuis Centrum blijven daarbij niet achter. Deze ijsblokjeshouder wordt straks gebruikt bij de consumenten-actie, en dan cadeau gedaan bij de aanschaf van drie literflessen Seven-Up. IJSBLOKJESHOUDER Niet alleen met reclame wordt Seven-Up onder de aandacht van de consumenten gebracht, ook via speciale acties gebeurt dat. Zo gaat binnenkort een actie van start waarbij gratis een ijsblokjeshouder wordt verstrekt bij aanschaf van drie literflessen Seven-Up. ONDERZOEKRESULTAAT In deze tabel de resultaten van twee onder zoeken zoals die verricht worden naar de bekendheid met ingrediënten in Seven-Up. Beide onderzoeken werden gehouden onder degenen die de dagelijkse bood Meent dat 7-Up augustus september bevat: 1983 1984 conserveermiddel 56,6% 39,5% sacharine 50,2% 40,4% kunstmatige kleurstof 21,3% 8,1% kunstmatige smaakstof 68,1% 53,5% schappen doen. De linkertabel geeft weer hoe de consumenten de samenstelling van Seven-Up beoordeelden voèr de 'Feiten over Friscampagne' van Seven-Up werd gestart. De rechterkolom toont aan dat na een jaar feiten verstrekken het image van Seven-Up als frisdrank met een natuurlijke samenstelling duidelijk is versterkt. Voor scholieren lijkt het nieuwe schooljaar steeds aantrekkelijker te worden. Zijn er al enkele jaren schoolspullen (zoals schriften, multomappen etc.) in de handel verkrijg baar uitgevoerd in een Seven-Up outfit, ingaande het schooljaar 85/86 komt ook Pepsi-Cola met iets dergelijks op de markt. Er is een serie van zes verschillende air- brush-afbeeldingen gemaakt waarop tel kens weer de naam Pepsi-Cola opduikt. Allerlei schoolspullen zoals die in verschil lende warenhuizen worden verkocht zullen daarmee gesierd worden. Schoolverlaters die zich hebben voorgenomen nooit meer een schoolschrift of penne-etui aan te raken hoeven niet te wanhopen. Ook een aantal geschenk-artikelen zoals bijvoorbeeld tele foonklappers, memo-bloks e.d. zijn straks verkrijgbaar met zo'n airbrush-afbeelding. 13

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 13