Rivella: acties met proefblik en mini-Viva Sourcy breekt door in thuisverbruik I. proefbu NU 25 Cl SOURC ---- Voor Rivella gaan binnenkort twee opval lende acties van start. Zo worden er 250.000 proefblikjes uitgezet en voor een kwartje per stuk aan de consument aange boden, èn zullen in de maand juni de liter flessen Rivella Normaal en Rivella Light met een mini-Viva als presentje in het schap staan. Rivella, de 100% natuurlijke frisdrank, werd vorig jaar door Vrumona opnieuw op de Nederlandse markt gebracht. Uit onder zoek bleek dat 70% van de Nederlanders de smaak van Rivella positief waardeert. Gelet op dc herintroductie werd vorig jaar veel tijd, zorg en geld besteed om de consu menten te bewegen tot 'probeeraankopen'. En zodoende weer een klantenkring op te bouwen voor een produkt dat twee jaar van de markt was geweest. Het actieplan voor '85 borduurt daarop ver der. Duidelijk voorbeeld daarvan vormen de proefblikjes, een kwart miljoen in totaal. Onder het motto dat de smaak van Rivella zich niet laat omschrijven maar dat men die moet proeven, worden 250.000 consumenten de komende weken in de gelegenheid gesteld voor een kwartje (her nieuwd) kennis te maken met Rivella. In de omgeving van dc winkels waar de blikjes te koop worden aangeboden zullen opval lende posters daarop attenderen. De gratis mini-Viva zoals die cadeau wordt gedaan bij Rivella Normaal en Light bevat, weliswaar verkleind, alle gebruikelijke rubrieken van dit weekblad. Dit speciale nummer is overigens wel helemaal in het Rivella-thema samengesteld en besteedt veel aandacht aan sport, fitness en gezonde voeding. Het mini-tijdschrift doet de lezers ook nog een aardige aanbieding, namelijk een abonnement voor een half jaar op de 'grote' Viva voor de halve prijs. En dat is een gezond voordeel bij een gezonde fris drank die door de aantrekkelijke marge ook voor en door de handel als 'gezond' kan worden beschouwd. Via de grossiersorganisatie Aldis Unigro is dit jaar de doorbraak van Sourcy bronwater in de thuisverbruikmarkt tot stand geko men. Dit gebeurt op basis van exclusieve samenwerking en betekent dat Sourcy via ruim 1.200 aangesloten winkels z'n weg vindt naar de thuisverbruikers. Meteen na de effectuering van die samen werking begin dit jaar werden al die winkels bezocht door de vertegenwoordigers van Vrumona in het kader van een consumen ten-actie. Bij aankoop van twee flessen Sourcy kreeg de consument een gratis glas. De actie sloeg erg aan en al na zes weken bedroeg de distributie-opbouw voor Sourcy bronwater én Citron 75% en voor Sourcy Cassis circa 70%Dit jaar volgen er nog twee vergelijkbare consumentenacties. 'Het één doen, het ander drinken' is de basis van het fitheidsconcept zoals dat is verwerkt in alle reclame-uitingen voor Sourcy. Vooral in de 'dorstige maanden' (mei, juni, juli) wordt Sourcy veelvuldig onder de aandacht van de consumenten gebracht. Niet alleen via de televisie (24 maal) maar ook middels drie verschillende tijdschriftadvertenties. Doelgroepgericht worden die in kleur in dezelfde periode geplaatst in Avenue, Elseviers Magazine, HP Magazine en Libelle. De tweemaal per jaar in een oplage van 150.000 stuks ver schijnende Rekreatiekrant van Postiljon Motels is ook in het plaatsingsschema opge nomen. De videonetten van zowel de vakantieparken van Sporthuis Centrum als van Martinair vertonen de twee Sourcy- tiet een doen, f hel amler drinken - commercials overigens het gehele jaar door. Daarnaast is Sourcy ook nog nadruk kelijk aanwezig bij tal van marathons en bos- en prestatielopen in het gehele land. Dat alles omdat Sourcy 'nog populairder wil worden'. De drie verschillende tijdschrift-advertenties Bij tal van sportevenementen is Sourcy nadrukkelijk aanwezig. Zoals op deze foto hij de Strandloop in IJmuiden. Misleidende campagne van Spa berispt Ook in hoger beroep heeft de Stichting Reclame Code de gezamenlijke klacht van Vrumona (Sourcy) en F.I.N. (Victo ria) tegen een reclame-campagne van Spa gegrond verklaard. In die campagne - 'Zelden hebben twee druppels water zo weinig op elkaar geleken' - wekte Spa de suggestie dat haar mineraalwater supe rieur is aan bronwaters zoals Sourcy en Victoria. De Reclame Code Commissie ontving over die campagne - die ver scheen in dagbladen en tijdschriften - een gezamenlijke klacht van Sourcy en Victo ria. 'Een gegronde klacht', zo oordeelde de commissie. Daarop ging Spa in beroep bij het College van Beroep van diezelfde stichting, maar ook daar concludeerde men dat de klacht gegrond was en dat een openbare aanbeveling aan het adres van Spa over deze misleidende reclame op z'n plaats was. Het college sprak uit dat er, gebasseerd op een Europese Richtlijn, weliswaar een juridisch verschil bestaat russen mineraal- en bronwater maar dat er geen wezenlijk kwalitatief verschil tus sen bestaat. 12

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 12