Heineken Volgend jaar is het vijftien jaar geleden dat op Oostelijk Flevoland 'Flevohof1 werd geopend. Sindsdien is dit Kijk, Speel Doe Park uitgegroeid tot een nationaal begrip, dat 600.000 bezoe kers per jaar ontvangt. En velen daarvan brengen een bezoek aan de Heineken stand. Flevohof Flevohof is destijds opgezet als een permanente landbouwtentoonstel ling waar met name de stedeling zou kunnen zien hoe in de diverse agrari sche bedrijven landbouwprodukten wor den verwerkt. Op het honderdvijftig hec tare grote Flevohof zijn ook echte bedrijf jes gevestigd, zodat Flevohof behalve leer zaam ook leuk is. Want het is aardiger en boeiender, en kan daardoor ook beter wor den onthouden, om te zien hoe echte koeien worden gemolken dan dat van een diaserie te moeten leren. PAVILJOENS De verschillende agrarische bedrijven, die alle op commmerciële basis in Flevohof zijn gevestigd, zijn verspreid over een aantal paviljoens. Zo is er een zuivelpaviljoen, een algemeen paviljoen waarin de bloem bol de hoofdrol vervult, een veehouderijbe drijf, een vlees-, aardappel-, suiker- en graanpaviljoen, een champignonkwekerij, een kaasmuseum, een akkerbouwbedrijf, een tuinbouwcentrale met groentekassen, plantenkassen, en een bijenpaviljoen. Daarnaast zijn er vele tuinen en parken, waar het goed wandelen is en diverse expo sities over bijvoorbeeld klederdrachten en minerale stenen zijn te bezichtigen. Sinds de oprichting van Flevohof is ons bedrijf met een stand aanwezig. En wel in het graanpaviljoen. Ons bier is namelijk een produkt dat van natuurlijke grondstoffen wordt gemaakt. De voornaamste grondstof voor onze bieren is brouwgerst, een spe ciale graansoort. Het is dan ook logisch dat de Heineken stand in het graanpaviljoen te vinden is. Alle bezoekers die, begonnen bij de hoofdingang, via de overdekte wandel gangen van het ene naar het andere pavil joen lopen, komen deze stand vanzelf tegen. Sinds begin deze maand is er een nieuwe stand te bezichtigen. Moderner, speelser, en -hoewel nog steeds leerzaam- minder belerend dan de vorige. De Heine ken stand kan worden gezien als een ver lengstuk van het boek Bier en ademt ook dezelfde sfeer uit door het gebruik van de illustraties. Een belangrijk accent in het geheel wordt gelegd op de natuurlijke grondstoffen die gebruikt worden bij het brouwen van de bieren uit het huis Heine ken. Omdat onderzoek uitgewezen heeft dat de Flevohof-bezoekers gevormd wor den door alle leeftijdscategoriën, is de pre sentatie ook gericht op jong en oud. Daarom niet zoveel moeilijke teksten of diapresentaties, maar veel kijkplaatjes. VAN GRAAN TOT BIER Onder het motto 'Bier. Gebrouwen, geschonken en gedronken' laat de stand zien wat er met het graan gebeurt totdat het bij de consument als pils in het glas vloeit. Een 'moppenwand' verluchtigt bijvoor beeld het geheel. Opvallend onderdeel van de stand is het oude café dat dateert uit de jaren omstreeks de eeuwwisseling. Met z'n oude pui, z'n originele oude bierpomp en zijn authentieke inrichting geeft het een aar dig beeld van een horeca-zaak aan het begin van de 20e eeuw. Een andere blikvan ger is het ruim twee meter hoge bierglas dat centraal in de stand een plaats heeft gekre gen. Dit glas herbergt een aantal vitrines waarin allerhande drinkattributen en reclame-uitingen van verleden en heden worden tentoongesteld. Ook is een aantal artikelen uit de Heineken Shop te zien. Mocht u dit jaar een bezoek brengen aan Flevohof, dan zult u het graanpaviljoen vanzelf wel tegenkomen. Een bezoekje aan de Heineken stand is dan zeker door het speelse en leerzame karakter de moeite waard. MOET JE HOREN. ii

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 11