Een topverkoper die de omzet flink verhoogt i De nieuwe Vendo VF140-5 frisdrankenautomaat is een echte topverkoper. De automaat accepteert alle Nederlandse mun ten - desgewenst óók magneetkaarten - en geeft feilloos wissel geld terug. Vergeleken met een gewone automaat levert de Vendo VF 140-5 tien tot vijfentwintig procent méér omzet op. Technische gegevens De ingebouwde microprocessor is het centrale brein van deze nieuwe automaat. En dat wonderlijke stukje techniek heeft nogal wat in huis. Het bewijst zowel de exploitant als de consument grote diensten. Zo wordt gecon troleerd of de juiste munten zijn ingewor pen - vreemde munten worden resoluut geweigerd - en wordt de teruggave van het wisselgeld daar geregeld. Moet er wissel geld aangevuld worden, dan wordt ook dat tijdig gesignaleerd. De moderne electro- nica doet echter nog veel meer. 'CONTROL' De geldomzet en de afzet in eenheden wor den van elk produkt afzonderlijk bijgehou den. Aan de hand van een persoonlijk in te toetsen code kan de exploitant in een oog- opslag zien hoeveel geld er in de geldbak moet zitten. Voor ondernemers die meer dere automaten exploiteren is deze 'Vendo Management Control' een onmisbaar hulp middel. Maar de Vendo controleert ook zichzelf. Of alle onderdelen van de auto maat goed functioneren. En mocht er een storing optreden - de kans daarop is overi gens klein - dan helpt de microprocessor de monteur al een heel eind op weg door de aard van de storing aan te geven. De proble men kunnen daardoor in een minimum aan tijd opgelost worden. Als een van de vijf schachten door een sto ring uitvalt, dan levert dat geen probleem op voor de verkoop van de andere produk- ten. Die gaat dan gewoon door. Op het gebruik bij sommige bedrijven om de ver koop van bepaalde produkten gedurende Frisdranken in uiteenlopende verpakkingen kunnen via de Vendo worden verkocht. een aantal uren per dag stop te zetten is ook ingespeeld. Per schacht kan deze tijd wor den ingesteld. EFFICIËNT De Vendo VF 140-5 is in alle opzichten een efficiënte en praktische automaat. Het apparaat beschikt over een grote opslagca paciteit maar neemt daarentegen weing ruimte in gebruik. Het systeem van de geforceerde koeling koelt de dranken na het bijvullen zeer snel. Toch is het energie verbruik minimaal, mede omdat er alles aan is gedaan om energieverlies na het ope nen van de deur te voorkomen. Die deur is trouwens de enige manier waarop de auto maat geopend kan worden. De constructie is verder zodanig dat de Vendo als 'inbraak- vrij' kan worden beschouwd. Aangezien automatenexploitanten niet altijd een oogje in het zeil kunnen houden is dat geen onbelangrijk gegeven. HUURTARIEF Frisdranken in verschillende verpakkingen kunnen via de Vendo verkocht worden. Of het nu 20 cl. retourflesjes, eenmalige flesjes van 25 cl. ofblikken van 25 of33cl. betreft; voor de automaat vormt het geen bezwaar. De verschillende prijzen zijn eenvoudig in te stellen. De huurtarieven voor deze topautomaat mogen aantrekkelijk worden genoemd. Meer informatie daarover is te verkrijgen via VrumonaB.V., Postbus 1,3980CABun- nik, tel. 03405-68288. Afmetingen: hoogte 168,5 cm (incl. voetstuk 183 cm), breedte 81,5 cm, diepte 59 cm. Gewicht: leeg 245 kg, vol, ca. 350 kg. Koeling: 0.184 kW. Electrische aansluitwaarde: 220 volt. Werkspanning: 24 volt. Koelsysteem: geforceerde luchtkoeling. Sluiting: linksdraaiende deur met slot. Keuzemogelijkheid: vijf smaken. Capaciteit Verpakking per smaak totaal Eenmalig 25 cl. flesjes 50 stuks 250 stuks Eenmalig 33 clblik 50 stuks 250 stuks Eenmalig 25 cl. blik 60 stuks 300 stuks Retourflesjes 20 cl. 28 stuks 140 stuks Muntacceptatie: stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens en rijksdaalders - indien gewenst ook magneetkaarten. Leegsignalering: bij alle druktoetsen. Zelfdiagnose: bij storing geeft de automaat zelf aan, wat er mis is. 13

Heineken - Tap en Schap | 1985 | | pagina 13