EIGENLI IK IS ER MAAR ÉÉN MANI OM TE LATEN Zl HOE WEINIG SUI £10 LIGHT BÉVAT R W ONGEZOETE BRONWATER IUS D'ORANGE ORANGE Veel fris, weinig suiker. Begin dit jaar nam Vrumona het merk E-10 over van de Coöperatieve Condensfabriek "Fries land" (C.C.F.). Hiermee versterkte Vrumona haar positie en werd marktleider in het suikervrije frisdrankensegment, waarin E-10 op dat moment een marktaandeel van 21,5% had. Het 'suikervrije' segment nam in 1983 ruim 2% van het totale fris in beslag. Dat lijkt misschien nog niet zo veelmaar we spreken toch wel over zo'n 15 miljoen liter. Als we nog even bij de cij fers van 1983 blijven, dan blijkt dat in het rijtje van 'suikervrije' merken E-10 op de derde plaats stond. Marktaandeel juni/juli 1984 Seven-Up Light 30,3% E-10 Light 23,5 Teb 22,3 Rivella Light 17,4 Pepsi Light 6,4 Intussen is het marktaandeel in de periode, juni/juli 1984 gestegen naar 23,5% en is E-10 opgeklommen naar een tweede plaats in het suikervrije frisdranken-segment. UNIEK De hoge plaats die E-10 op de ranglijst van dit segment inneemt is in grote mate te dan ken aan het feit dat E-10 de enige suiker- arme vruchtenlimonade is met bovendien ook nog diverse smakenZo heeft de consu ment, die bij de aankoop van produkten goed moet opletten dat deze suikerarm zijn, een ruime keus. Want er is E-10 sinas, -cassis, -cerise en -citroen. Ook het feit dat E-10 op zeer veel verkooppunten in het gehele land verkrijgbaar is, Nielsen meet een landelijke distributie van 85%, heeft gezorgd voor de huidige positie van het merk. Een nationaal verkrijgbaar merk dus, dat echter de laatste jaren geen lande lijke reclame-ondersteuning heeft gekre gen Daar gaat Vrumona nu verandering in brengen. In oktober startte Vrumona met een omvangrijke advertentie-campagne in de bekende tijdschriften: Libelle, Margriet, Tip, Elegance, Avenue en Mensen. De bedoeling is door middel van de adverten ties de consument te attenderen op het feit dat E-10 beduidend minder suiker bevat dan vergelijkbare frisdranken. In adverten ties die een dubbele pagina beslaan komt dit aan de hand van enkele voorbeelden duidelijk naar voren. LIGHT Gelijktijdig met deze reclame-campagne ondergaat E-10 een kleine wijziging. Er wordt vanaf oktober namelijk niet meer gesproken over E-10 Speciaal maar over E-10 Light. Door de toevoeging 'Light' wordt het voor de consument makkelijker de aard van het produkt te herkennen. Bovendien wordt hiermee deze suikerarme telg volledig opgenomen in de rest van de Vrumona familie: Pepsi Light, Seven-Up Light en binnenkort ook Rivella Light. Wat Vrumona betreft wordt het suikervrije seg ment dus het Light segment. En de ver wachtingen zijn dat dit segment een zon nige toekomst tegemoet gaat. E-IO Light bevat gemiddeld 1/10 van de suikerdieandere frisdranken bevatten. Dat is weinig maar hoe weinig is dat eigenlijk? Deze vraag kunt u pas beantwoorden als u weet hoeveel suiker andere doret- lessers bevatten Allereerst sinas, de be kendste vruchtenlimonade. Gemiddeld goed voor 516 suikerklontje per glas. 01 neem ongezoete jus d'orange. Toch nog 516 suiker klontje per glas. Vervolgens bronwater orange. Weliswaar gemaakt met bronwater, maar wel 5 suikerklontjes per glas. We wijzen nog even op het cijfer van E-10 sinas: 1/2 klon tje per glas. En wat dacht u van bron water cassis? 5 Klontjes per glas. Gewone cassis: 6 klon tjes per glas.Ukuntnatuurlijk ook E-10 cassis nemen: 0,6 klontje per glas. Als laatste noemen we hier nog bronwater lemon: 516 klontje per glas. Toch ietwat fors afste kend tegen E-10 citroen: 0,4 klontje per glas. Natuurlijk zou het niet eerlijk zijn om de bron- en mineraalwaters hier buiten te laten: 0,0 klontje. Inderdaad, 'n ha If suiker klontje minder dan E-10 Light. We zouden het niet anders willen, want E-10 Light wordt gemaakt met vruch- tesap en dat bevat nu een maal een beetje natuurlijke suiker.IJzultnu E-10 Light, waarschijn- lijk begrijpen hoe weinig een hall suiker klontjeper glas eigenlijk is. Maar, zult u zeggen: is een frisdrank nog wel lekker als er maar een beetje suiker in zit? jazeker, de oplossing is echt heel simpel. tn plaats van suiker bevat E-10 Light suikervervangen- de zoetstoffea Die zorgen ervoor dat E-10 Light lekker smaakt en toch heel geschikt is voor wie op de suiker moet lettea Dus zeker voor diabetici Een prestatie die heel bij zonder is. Want een vruchten- limonade die zo weinig suiker bevat en toch nog zo lekker is: daar vind je geen tweede vaa E-10 LIGHT Veel fris, weinig suiker 7

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 7