Inhoud december 19B1 Tap en Schap is een informatieblad van Heineken Nederland. Redactie: Eric Bouwmeester, Anneke van de Wijngaart. Vaste medewerkers: W.J. Hoeben, M.P.J. van Soest, J. Zellenrath. Redactiecommissie: R.G.H. Elfrink, Mr. A.J.M. Hakkaart, J. Haverlag, J.F.B. Houthuys, A. Jansen, D. Marck, J.A. Vleghert. Redactieadres: Postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Tel. 071-81 42 49, 81 42 88. Bij de voorpagina: Het bokbierseizoen is geopend! In Den Haag dronken Minister van Landbouw G.J.M. Braks (links) en directeur Commercie Bier PC. Schop het eerste glas. De Heineken Fanfare-met bok- omlijstte het brouwersceremonieel. Bij de achterpagina: Een foto uit de dertiger jaren warop medewerkers van brouwerij De Sleutel hun dagelijks gereedschap tonen. Mercury Hotel in Nieuwegein 17 Het verhaal van een drankenhandel verteld door mannen van het eerste uur: Winters- Van Wees in Eindhoven 18 Jan Zellenrath heeft zich voor het laatste nummer van dit jaar laten verleiden op het culinaire pad te gaan. Hij geeft originele menutips met bijbehorende wijnadviezen op de pagina's 14 en 15. Colofon en inhoud van dit nummer 2 Moderne wijnverpakking in een romantische gedaante 3 Hulp van de computer in de distributie; ervaringen en de resultaten van een onderzoek 4 Jazz in Rotterdam 6 E-10 wordt 'light' en profileert zich in de suikervrije markt 7 Minister Braks kreeg het eerste fust bokbier: brouwersceremonieel in Den Haag 8 Activiteiten van de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. 10 Pepsi-Cola bij Jac. Hermans 13 Wijnschrijver Jan Zellenrath maakt een culinair uitstapje 14 Heineken in Japan; De resultaten van Heineken N. V. over het eerste halfjaar 1984 16 Met ingang van 1 december aanstaande treedt Ton van der Vliet (28) in dienst bij Heineken als journalistiek medewer ker. In die hoedanigheid wordt hij ver antwoordelijk voor Tap en Schap. Wij wensen Ton, die zijn journalistieke erva ring vooral opdeed bij het Rotterdams Nieuwsblad, veel succes in zijn nieuwe functie. Redactie en redactiecommissie. Leven in de Bouwerij 20 Nieuws Allerlei 22 Een kostenpost in de (dranken)-groothan- del is het transport. Met behulp van auto matisering zijn de kosten van distributie exact te lokaliseren èn kan er wat aan gedaan worden. Over ritplanning en de resultaten van een onderzoek bij dranken groothandels leest u op de pagina's 4 en 5. Het bokbierseizoen werd feestelijk inge luid in Den Haag. Minister Braks kreeg daar het eerste fust Heineken Bokbier aan geboden. Na de proef met Amstel Bock bier vorig jaar, brengt Heineken zijn beide biermerken in de bokbiervariant op fust. De perspectieven zijn gunstig, getuige het enthousiasme bij handel en consument. Pagina 8/9. 2

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 2