kamers. Ook de restaurants en de bar ondergingen een meta morfose en zijn nu in dezelfde stijl ingericht als de kamers: strak maar elegant klassiek. Getracht is om de nostalgische sfeer uit de vorige eeuw die nog steeds in De L'Europe hangt, te combineren met het comfort van deze tijd. Helemaal nieuw aan het hotel is het terras wat de toepasselijke naam "LaTerras- se" kreeg. Het is gebouwd rondom het hotel en ligt aan het water zodat de bezoekers er een schitterend uitzicht hebben over de Amstel. Het terras is zowel vanuit het hotel als per boot bereikbaar want de l'Eu- rope beschikt over een eigen aanlegsteiger. Jammer genoeg is het nu te laat in het jaar om het eens te proberen want vanaf september is het terras geslo ten, maar het is misschien een goede tip voor het komend voorjaar om eens een bezoek te brengen aan "LaTerrasse" van Hotel de l'EuropeHet is beslist de moeite waard en het biedt u de mogelijkheid om in het hart van Amsterdam te kijken. De kroon op JARENLANGE TROUW (4) Eind augustus werd in café De Kroon in Leiden een dubbel feest gevierd: de eigenaars van het café, het echtpaar Jeanne en Wim Bergers, herdachten namelijk het feit dat zij veertig jaar geleden elkaar het ja woord gaven èn het feit dat zij al dertig jaar de scepter zwaaiden over De Kroon. Dit laatste was voor Heineken reden om tij dens een feestelijke bijeen komst dit trouwe 'afnemers schap' te vieren en uit handen van Heineken's directeur Ver koop Horeca, de heer Folmer, ontvingen de heer en mevrouw Bergers een oorkonde. Hoe oud het café precies is, is niet bekend maar Wim Bergers ver moedt dat het dateert uit het eind van de achttiende eeuw. Wat hij wel zeker weet is dat De Kroon in 1866 als eerste café Lager bier ging schenken. Café De Kroon is onder leiding van de Bergers wel veranderd. Toen zij het café in 1954 overnamen was het een wat deftige zaak waar uitsluitend heren kwa men. Langzamerhand werd het een café waar iedereen welkom was zowel de dames als de heren en de deftige sfeer maakte plaats voor een onge compliceerde ambiance. Vooral op woensdag en zaterdag is het er een drukte van belang want dan wordt er in Leiden markt gehouden en dat is praktisch voor de deur van De Kroon. Behalve dat het café op die dagen zeer in trek is bij de klan ten die weten dat Jeanne Ber gers de 'lekkerste soep van Lei den' maakt zijn ook diverse clubs vaste klant in De Kroon. Op de foto ziet u het echtpaar Bergers met links van hen de heer Folmer. Succesvolle G.W.N. OP BEURS (5) Voor het eerst na een periode van twee jaar werd dit jaar weer een Natio nale Vakbeurs voor Wijn en Gedistileerd gehouden. Afhan kelijk van het succes van dit jaar, zou worden bekeken of de beurs volgend jaar wordt gepro longeerd. De beurs, die op 23 en 24 september in de Amster damse R.A.I. plaatsvond, bleek inderdaad succesvol te zijn geweestDe datum voor de volgende Nationale vakbeurs is inmiddels dan ook reeds vastge steld en wel op 13 en 14 oktober 1985. De Gedistilleerd en Wijn- groep Nederland B.V. was op deze vakbeurs voor de detail handel ook vertegenwoordigd met een fraaie, in wit en pastelkleuren uitgevoerde stand. Velen van de meer dan vierduizend beursbezoekers die slijterijen, grootwinkelbedrij ven en supermarkten vertegen woordigden, konden hier hun kennismaking met het com plete G.W.N.-assortiment her nieuwen. Geheel nieuw voor de thuisverbruikmarkt was de ken nismaking met het twaalftal Hoppe likeuren. Op de foto ziet u trade manager S. Janssen van de G.W.N. (rechts) die een slij tersechtpaar de Hoppe likeuren laat proeven. Gezien het succes volle verloop van deze beurs za de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland zich ook volgend jaar presenteren op de Natio nale Vakbeurs voor Wijn en Gedistilleerd. 5

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 23