nieuws allerlei l'Europe, een eigen exploitatie van Heineken, dateert uit 1896 en ademt de sfeer van een glo rieus en stijlvol verleden. Vele beroemde binnen- en buiten landse gasten logeerden ooit in dit hotel en zij zorgden er mede voor dat het internationale faam verwierf. Om deze goede naam te behouden moet het hotel steeds blijven voldoen aan de eisen van de gasten het moet dus, populair gezegd, met z'n tijd mee gaan. Daarom is er af en toe een verbouwing of een aanpassing nodig. Zo is in de afgelopen drie jaar het hotel ingrijpend gerenoveerd. Alle 75 kamers en 4 suites werden opnieuw gemeubileerd en voor zien van de nieuwste snufjes en kregen nieuwe marmeren bad- Halve eeuw TROUW AAN AMSTEL 1Op 30 augustus stond Didam op stelten, niet vanwege een schokkende gebeurtenis maar omdat op die dag de jaarlijkse braderie onder deze naam van start ging. Waar ook die dag de boel op stelten stond, was bij de familie Heymen in Didam. Zij vierden het 50-jarig bestaan van hun café-wijntapperij 'Uniek' waar zij ook al even zoveel jaren Amstel bier tappen. De oprichter van het café was Hen drik Heymen die in 1934 samen met een broer en zus het Sta tionskoffiehuis aan de Spoor straat in Didam begon. Niet de allerbeste tijd om een bedrijf te beginnen maar men hield dap per stand in die moeilijke jaren. Het resultaat van de inspannin gen was dat het koffiehuis uit groeide tot twee bloeiende zaken: een bakkerij/kruide nierszaak en een café-wijntap perij beide geleid door twee zoons van Hendrik Heymen. Inmiddels is de bakkerij ver huisd, de kruidenierszaak afge stoten en is café-wijntapperij 'Uniek', geleid door Niek Heymen, nog gevestigd aan de Spoorstraat 14. Tijdens de bra derie heeft de gehele Didamse bevolking kennis kunnen nemen van het jubileum van de familie Heymen. Met de Amstel Brandweerwagen werd een feestelijke tocht door de stad gemaakt en tijdens de bra derie-dagen was er 's avonds levende muziek in het café. Op de foto ziet u Niek Heymen, zijn echtgenote Frieda en zijn moeder (met bloemen) in de brandweerwagen ZAALVOETBAL FESTIJN TE HEL MOND (2) Op zater dag 1 september orga niseerde de Zaalvoetbalvereni ging Drankenhandel Winters- Van Wees uit Eindhoven voor de vierde keer een zaalvoetbal toernooi in de City Sporthal te Helmond. Aan dit toernooi namen zestien teams deel, hoofdzakelijk van Heineken en Amstel relaties uit de regio Eindhoven en Helmond. Van de Heineken 'kant' deden mee: behalve het reeds genoemde team van Winters-Van Wees, de teams van Drankenhandel Van Dorst Liebrand-Olderaan en van de brouwerij-vestiging uit 's-Hertogenbosch. De teams eindigden respectievelijk op de 11e, de 3e en de laatste plaats. Het verloop van het toernooi was uiterst gezellig en sportief hetgeen tijdens de prijsuitrei king door zowel de scheidsrech ters als de toernooileiding werd beaamd. Volgend jaar zal dan ook beslist het eerste lustrum van dit toernooi gevierd wor den. Hotel de L'EUROPE, EEN COMBINATIE VAN NOSTALGIE EN COMFORT (3) De inwoners van onze hoofdstad en degenen die af en toe Amsterdam bezoe ken om er van de vele beziens waardigheden te genieten, ken nen ongetwijfeld Hotel de l'Europe. Het karakteristieke en stijlvol geornamenteerde hoteltegenover de Munttoren is een vertrouwd punt in het centrum van Amsterdam. De 22

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 22